Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sedla

+7
marko100
pastirica
Uncas
pika
mateja
Andreja
ciarodeica
11 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  pastirica Sob 7 Nov 2009 - 12:08

Usnjena podloga je tanko usnje, vmes pa je tanka pena. Jaz imam najrajši debele volnene podloge. Sicer pa sem sama ugotavljala, da ko jaham brez sedla ( al pa s treless ), prenašam veliko teže na notranjo stran stegen. Sva debatirale o tem tudi z gospo iz Avstrije, ki ima tistega slavnega lusitanota, ki je bil na Saeti. Rekla je, da ima doma sedlo iz leta 1800 pa neki in da je podloga zbita skupaj iz slame. Evo, pa ne mormo rečt, da je treless nekaj novega! Razz Skratka, njej se je ravno tako zdel najbolj pomemben in obremenjen del naleganja jahačeve teže na konja, tisti del, kjer notranji stegni "stiskata" mišice ob konjevi hrbtenici/rebrih.
Drugač pa ježki na podlogah omogočajo, da se podloge sestavljajo!
pastirica
pastirica

Število prispevkov : 98
Join date : 12/07/2008

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  Uncas Sob 7 Nov 2009 - 12:32

Končno Nejin članek!

Ker me čas konkretno baše, sem kar na shrani.si naložila:

sedla - Page 2 Sedloneja
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  hell Sob 13 Feb 2010 - 23:32

Razmišlajm o... novem sedlu. Ampak tu se tudi konča. Bol berem po netu o navadnih, treeless sedlih, bol sem zmedena, sama pa tud nimam blage veze. Na sosednjem forumu pa...nebi. V paketu s konjem sem dobila nortona, ampak temu ne moreš reči sedlo v pravem pomenu besede, niti ga nisem kaj veliko jahala z njim. Zdaj, ko je konj z nogam kolkor tolk vredu, predvidevam da se bo kakega junija pa že lahko malo bolj razmigal pod sedlom. Ampak, kaj zdaj s tem ogromnim angleškim vihrom, hrbtom, ki je za pazit, sploh pod napačnem sedlu, itd.? In... nimam pojma s čim še vse. Kako se sploh lotit kupovanja, kje, kaj? Če bi bil hrbet 100% ok bi 100% imeli podiuma, ampak sedaj... Vem, takega konja ni pametno jahat, prej najti vzrok in ga pozdraviti. Ni za neke dolge ture. Ampak po parih lonžiranjih z šambonom/gogom je ko nov, lepo spusti glavo, se previja (če ni jahan narobe/z nortonu sedla - Page 2 Icon_evil, ker je tolk bol občutljiv).

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  Andreja Sob 13 Feb 2010 - 23:59

Kaj pa te "bremza" pri Podiumu?

Svetujem, da se raje kot za sedli brez ogrodja v pravem pomenu besede obračaš za sedli z usnjenim ogrodjem, ki so precej fleksibilna, vendar še vedno dobro razporejajo jahačevo težo. V tej kategoriji je zagotovo najbolj zanesljiva znamka Startrekk, pa še to ne angleški tip (prenizek za visok viher). Vsekakor odmisli Barefoot, Freeform/Freemax, Torsion in podobne znamke.

Pri konvencionalnih sedlih je pa pravzaprav vprašanje okusa. Sama bi v tvojem primeru najprej pomislila na Wintec, saj so lahka in imajo nekaj osnovnih nastavitvenih možnosti. Isto Podium. Pri dražjih ali celo po meri narejenih sedlih me osebno skrbi predvsem to, da pri nas ne najdeš ustrezno izobraženega sedlarja za vsakim vogalom. Nekako pa ne bi upala k 3000 ali še več evrov vrednemu sedlu spustiti kar vsakega. Tako ti ne preostane nič drugega kot pošiljanje v tujino, glede česar pa sem spet skeptična. Ampak to je seveda moj pogled na vse skupaj.

Vsekakor je priporočljivo, da na nek način pred nakupom dobiš sedlo na preizkušnjo.
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  hell Ned 14 Feb 2010 - 0:19

Se je bilo treba prepričat, da "nelesni" niso primerni zanj, čeprav se mi je že nekako zdelo logično, kjub vsem pohvalam. Je bil Wintec na probi, ampak te komedije s pravim lokom...ne hvala.
Podium. Meni se zdi super, lahek, oh in sploh. Edino kar se bojim, se za Helčijev hrbet Very Happy. Naj ma ta "rugzok", če mu paše. Če velja cena=kvaliteta se mi ni treba bat. Pač, nevem, strah. Sigurno je pa 10000x na kvadrat bolš od nortona sedla - Page 2 Icon_lol Ampak, tolk terena, kot ga drugi s podiumom prejahajo, sama s Hellu v celem življenju ne. Najdaljša pot je tam 7km, v visoki formi. Po drugi strani pa jaham le po terenu, ni maneže.


Nazadnje urejal/a hell Ned 14 Feb 2010 - 0:44; skupaj popravljeno 1 krat

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  matju™a Ned 14 Feb 2010 - 0:32

2 modela podiuma lahko vidiš pri nas sedla - Page 2 Icon_wink
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  hell Ned 14 Feb 2010 - 0:49

matjuša je napisal/a:2 modela podiuma lahko vidiš pri nas sedla - Page 2 Icon_wink

sta mi ostala v spominu...Wink

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  marko100 Ned 14 Feb 2010 - 13:00

Ta tretjo varianto pa pri meni.... Imam celo dve velikosti.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

sedla - Page 2 Empty Re: sedla

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu