Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolica

5 posters

Go down

Prikolica Empty Prikolica

Objavlja  zelenka Tor 8 Dec 2009 - 13:27

Že nekaj časa razmišljam o nakupu prikolice, saj jo je pri nas kar težko dobit oz. najti koga, da ti jo posodi oz. pelje vse skupaj. In potem pride kakšna super nujna situacija, ko je treba konja peljat na kliniko, pa ne veš, če ti bo sploh ratalo koga najti. Itak pa vsi neradi posojajo, vendar se verjetno ne morejo upreti nam paničnim in jokajočim puncam, saj smo več kot prepričane, da "bo konj umrl, če ne peljemo zdej takoj."

Investicija res ni majhna, še posebno, če jo boš rabil samo 1x na leto, vendar če je takrat kriza, jo rabiš takoj. Razen če jo oddajaš.

Spada po vaše prikolica k "osnovni opremi" konja? Tako kot recimo izpust, primerna podlaga v izpustu...

Kje si sposojate prikolico, če jo nimate doma?

Fajn je tudi kakšen kombi za prevoz konj, vendar je primeren samo za bolj majhne konje. Se mi je že zgodilo, da sem šla v Italijo po eno kobilo s kombijem (do kombija namreč lahko skoraj brez težav pridemo), pa ni bila ravno navdušena nad njegovo velikostjo oz. majhnostjo...in jo nismo uspeli spraviti noter. In ajde domov.

PS: Prosim, javite mi, če zveste za kakšno prikolico za 2 konja naprodaj.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  pastirček Tor 8 Dec 2009 - 16:02

Kaj pa španovija?(već lastnikov ene stvari)Recimo,da imata dva,trije,štirje ljubitelji konj v solastništvu prikolico.Seveda bi pa morali biti nekje blizu skupaj doma.Strošek nakupa bi bil mnogo manjši.Mogoče bi šlo,mogoče pa tudi ne.Odvisno koliko so pošteni solastniki.Da odpravijo okvaro,ki je nastala v času njihove uporabe.Jaz že kar nekaj časa razmišljam o solastništvu.Mi je kolega ponudil solastništvo.Bomo videli! Prikolica Icon_biggrin Prikolica Icon_biggrin
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  matju™a Tor 8 Dec 2009 - 20:53

Odvisno, kolk prevažaš konje.Se sicer nagibamo k nakupu, sam se še nismo odločili.Prikolica ne sodi v obvezno opremo, razen, če je transport vsaj nekajkrat na leto in te najem stane več.Je pa zoprno, ja, ravno zaradi "urgentnih" voženj, te popolnoma razumem, le če je to redko, ne vem....
Ali pa se odločiš, pa daješ v najem, ja, bi bla opcija Smile
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  Uncas Tor 8 Dec 2009 - 21:11

Ko sem jaz nazadnje potrebovala prikolico, sem jo najela v Clair-u.
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  marko100 Sre 9 Dec 2009 - 8:41

Dajanje prikolice v najem kar pozabite, če želite imeti prikolico z daljši čas.
Edina sprejemljiva varianta je nudenje uslug prevoza, ki se plača (0.5 EUR/km).

Imel sem prikolico jo nisem veliko rabil za prevoz konj ampak za druge stvari, jo prodal pa mi je takoj manjkala. Jo bom nazaj kupil, večjo seveda.
Potegne pa to še strošek večjega avtomobila, ki ga tudi vzdržuješ in tankaš, za par voženj letno....

Prikolic se rabljenih dobi dovolj za 2000-2500 EUR.
- Važno je podvozje (proizvajalec ALKO ali KNOTT).
- Če kupuješ kupi renomiranega proizvajalca (HUmbaur, Boeckman,...) je lahko starejša pa je dosti boljša od akšnega novega sranja.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  matju™a Sre 9 Dec 2009 - 9:43

Marko, smo že ugotavljale, da si sila priročen Prikolica Icon_smile Pol, ko bomo mele prikolice, te bomo prosile za tečaj vožnje,oz.tečaj komuniciranja s cestnimi oblastmi. Prikolica Icon_twisted Prikolica Icon_lol

Dručaće se pa strinjam..Na začetku je res velik finančni zalogaj, tota stvar se pa kar hitro amortizira ,sploj če še komu nudimo uslugo prevoza .
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  marko100 Sre 9 Dec 2009 - 10:17

Vsakoletni stroški, ki nastanejo z lastništvom prikolice, ki jo kupiš za cca 2,5 kEUR:

- zavarovanje, tehnični pregled, cestnina, podaljšanje registracije,.. cca 120 EUR
- gume z montažo cca150 EUR/kom *4kom = 600EUR menjavati je potrebno na cca 5-6 let
- ostala popravila cca 50 EUR
- amortizacijska doba cca 200 EUR/leto

Skupni stroški 370 EUR/leto. Plus vsakih 5-6 let menjaš gume. Ob predpostavki, da imaš priklico zase in računaš, da jo boš menjaln na cca 10 let, če jo imaš za dalj časa se ti amortizacija zmanjšuje.

Realno te košta prikolica ob dolgoletni uporabi cca 220 EUR/leto + gume vsake par let

Če nudiš uradne usluge prevoza moraš imeti dodatno zavarovanje tovora + možnost izdaje računa se pa cena prevoza malenkost dvigne. Seveda imaš potem menjavo gum na cca 3-4 leta. Ocena stroška cca 700EUR leto + 600 EUr za gume vaske 3 leta

Če prikolico izposojaš imaš:
- ostalih popravil letno 300-600 EUR (če imaš srečo z vozniki)
- menjava gum 600 EUR /leto če imaš srečo, da jo ne prerežejo
- Amortizacijo 500Eur letno
- dodatno zavarovanje tovora xxx EUR /letno ni malo sploh ko bo kdo kakšnega dragega konja naložil....
Skupaj pridelaš stroškov za cca 2000 EUR letno če prikolico sposojaš....

Izposoja prikolice 50 EUR na dan kar pomeni da rabiš prikolico izposodi caa 40x da si na nuli. Iz tega razloga se prikolice skoraj ne da izposodit ali pa so pogoji nemogoči....


Vsemu temu je potrebno prišteti še primeren avto, pri katerem morate računat na celoletno višjo porabo goriva za cca 2 litra. Kar znese ob povprečni kilometrini (20.000km/leto) cca 400EUR/leto samo zagorivo. Pa še dražje vzdrževanje....


Če vse gledaš skozi finance se prikolice ne splača imet. Prikolica Icon_lol Ampak jaz jo pogrešam in jo moram imet.... Prikolica Icon_bounce
Španovija je pa spet tako tako.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  zelenka Ned 28 Mar 2010 - 16:31

Obveščam, da prikolice ne iščem več. Je pa oglas pomagal. Prikolica Icon_biggrin
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Prikolica Empty Re: Prikolica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu