Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

+6
Uncas
zelenka
marko100
Andreja
matju™a
Shandor
10 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 11:44

Živjo!
Že kar nekaj časa razmišljam o najemu zemljišča za prosto rejo konj. Ker si zaenkrat ne morem privoščiti dveh ali več svojih konj, konj pa rabi družbo, me zanima, ali je kdo iz okolice Kranja, ki ima podobne želje kot jaz. Zaenkrat je vse okrog zemljišča še v fazi dogovarjanja, vse bo še potrebno postaviti, napeljati vodo in elektriko, pa vendar. Moja ideja je naslednja: postaviti leseno zavetje za konje, zaprto s treh strani in pol, manjši prostor za opremo in prostor za seno. Ostali del od skupne površine cca. 1 ha bi bil namenjen izpustu in paši v pašni sezoni. Kasneje, ko bodo finance dopuščale, bi prostor rada uredila po sistemu paddock paradise (Jamie Jackson). Seno bi bilo na voljo stalno in položeno tako, da ga konji ne bi mogli na hitro pojesti (vreče, mreže,...). Skratka, pogoje bi želela čimbolj približati naravnim. Napajalnik bi bil pozimi ogrevan, da bi preprečili zmrzovanje vode. Če bi še koga zanimal tak način oskrbe v okolici Kranja (bližina Preddvora, konkretno Tupaliče, če se bom uspela dogovoriti in bo še kak interesent), naj se mi prosim javi, da vem, ali se mi sploh splača iti v tako investicijo. Cena oskrbe bo ugodna, ker ni moj namen služiti denarja na ta način, ampak zagotoviti konjem čimboljše pogoje bivanja. Morebitni interesenti lahko kaj napišete tukaj v forum ali pa se mi javite preko zasebnih sporočil, maila (tankawakan@gmail.com) ali telefona (041 598 009). Hvala!

LP,
Urša

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 11:46

P.S.: Če se bom uspela dogovoriti in bo še kak interesent poleg mene za to, računam zadevo speljati vsaj do konca letošnjega leta.

LP,
Urša

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  matju™a Pet 29 Jan 2010 - 13:46

Bravo,tole je pa res veselje brat...čimprejšnji uspeh ti želim! Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Icon_cheers
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 13:55

Hvala!
Upam, da bo še kaj enako mislečih tu okrog nas. Res ne vem, zakaj se tako zelo oklepajo tradicionalnih hlevov. Vseeno upam na najboljše!

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Andreja Pet 29 Jan 2010 - 14:12

Oooooo, kot naročeno!

Stvar je slednja: nameravam se seliti k fantu v Kranj (morda še letos, če bo zneslo), z mano pa bi prišla dva konja (kastrat in kobila). Že ves januar se pogovarjava o tem, kako bi izpeljala glede konjev in ves čas nekako upava, da bi našla to, kar opisuješ. Dobro, resda ni ravno 50 metrov od hiše, ampak če bi bile zadeve urejene kot so opisane, se z razdaljo komot sprijaznim.

Nekje do srede februarja bom čisto na jasnem, kako in kaj, tako da se lahko takrat konkretneje začneva pogovarjati, prav?
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 14:26

Super!
Tudi meni ni 50 m od hiše, ampak še vedno je bliže, kot imam sedaj. Zdaj pa samo molim boga, kot se reče, da se bo dalo z lastnikom dokončno zmeniti. Zaenkrat sem se menila s sinom, pa je bil kar za stvar, ampak se mora še zmeniti z očetom. Potem moram še do soseda, da se zmenim za vodo in elektriko, pa gradbeno dovoljenje oziroma papirji, ki jih rabim, pa izvajalce del, ampak vse bomo zrihtali. Se že kar vnaprej veselim. Če se ne bo dalo zmeniti tu, čeprav močno upam, da se bo, potem bom iskala prostor drugje. Ni hudič, nekaj bomo že našli, glavno, da nas je nekaj, ki mislimo enako! Sama se v to ne morem spuščati, ker nimam svoje zemlje. Sicer si kakega posebnega luksuza vseeno ne bom mogla privoščiti, npr. kakih tušev za ljudi in podobno, najbrž tudi ogrevanja prostora za opremo vsaj na začetku ne bo, ker ne vem, kako bi to naredila brez nevarnosti za požar, itd., ampak itak mi je dobrobit konj pomembnejša od luksuza za lastnike. Upam, da se bomo glede tega lahko strinjali.

LP

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  marko100 Pet 29 Jan 2010 - 15:06

Hvala za tole idejo sem šel malo brskat... o Jaime-ju namreč. A imaš mogoče kakšno od njegovih knjig?

Ne vem sicer kako si si vse detaljno zamislila vndar iz tvoji dosedanjih prispevkov v tej temi je videti da na določene stvari nisi pomislila. Naprimer najeti zemljišče in graditi na njem je lahko zelo težavno. Rabiš soglasje lastnika, zemljišče mora biti v prvi fazi tudi zazidljivo, kdo bo kaj financiral, čigava je gradnja v slučaju, da se zadeve zakomplicirajo. Najemna doba....

Veliko uspeha pri realizaciji projekta.

Še enkrat hvala, pa če maš še kakšno podobno zadevo kot je jaime -jeva jo kar napiši... Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Icon_wink Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Icon_biggrin
Mater imam že polno idej v glavi....
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 15:16

Živjo!
Na travniku ne bi gradili zidanih objektov, ampak samo lesene in to take kategorije, za katere zemljišče ne rabi biti zazidljivo. Vse bi bilo narejeno tako, da se lahko po izteku najemne dobe oziroma kadarkoli podre in odpelje in se torej zemljišče lahko vrne v prvotno stanje. Ta mladi lastnik se s tem strinja, tudi s tem, da se zadeva najame najmanj za 20 let. Samo še mnenje "ata" čakam.

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 29 Jan 2010 - 15:19

Aja, to sem pa pozabila: knjige nimam, je pa kar veliko infromacij že na internetu.

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Sob 8 Jan 2011 - 12:56

marko100 je napisal/a:Hvala za tole idejo sem šel malo brskat... o Jaime-ju namreč. A imaš mogoče kakšno od njegovih knjig?

Ne vem sicer kako si si vse detaljno zamislila vndar iz tvoji dosedanjih prispevkov v tej temi je videti da na določene stvari nisi pomislila. Naprimer najeti zemljišče in graditi na njem je lahko zelo težavno. Rabiš soglasje lastnika, zemljišče mora biti v prvi fazi tudi zazidljivo, kdo bo kaj financiral, čigava je gradnja v slučaju, da se zadeve zakomplicirajo. Najemna doba....

Veliko uspeha pri realizaciji projekta.

Še enkrat hvala, pa če maš še kakšno podobno zadevo kot je jaime -jeva jo kar napiši... Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Icon_wink Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Icon_biggrin
Mater imam že polno idej v glavi....

Ena dobra novica, za katero upam, da bo v nekaj mesecih končno realizirana: po skoraj enoletnem pregovarjanju z lastnikom nekega travnika bom končno dobila zadevo v najem. Dogovoriti se bo treba le še za najemnino in za ostale zadeve, kot so: kako postaviti objekt, speljati vodo in elektriko in podobno. Lastnik ima, hvala bogu, zaloge lesa in delovno silo in je ponudil, da bo objekt postavil sam na svoje stroške, da mu ob prekinitvi najema ostane, kar je meni več kot super, ker mi odpade ogromna investicija, zanj pa to ne pomeni posebno velikega stroška. Dobil je dovoljenje za postavitev lesenega objekta s 150 kvadrati površine in najvišjo točko 6 m (vsaj tako je rekel).

Travnik ima površino cca. 1 ha. Manjši del tega bo namenjen paši v času, ko bo trava najmanj škodljiva, se pravi se konji ne bodo mogli preveč pasti, pa vendar. Ker ne vem, koliko se bo dalo postaviti krmilnic na različnih koncih (kompliciranje lastnika zaradi uradnih dovoljenj ipd.), bodo le-te verjetno v uporabi samo v suhem vremenu, tako da o kakem pravem paddock paradise-u ne bi mogli govoriti, vsaj ne o takem, ki bo funkcioniral 365 dni na leto. Vseeno bomo poskusili zagotoviti čimbolj naravnim podobne pogoje bivanja, čeprav je to na tako omejenem prostoru prej kot ne utopija. Vsekakor bomo uredili krmilna korita z vzmetjo in rešetko, tako da bo seno stalno na voljo, konji ga pa ne bodo mogli na hitro pojesti. Napajalnik bo pozimi ogrevan.

Če se bo dalo dogovoriti z lastnikom in na občini ne bodo kaj komplicirali, potem bo del objekta (cca. 10X5 m) namenjen shranjevanju sena in slame, nekaj kvadratov bomo poskusili zapreti z nižjim stropom (če bodo dovolili), da bomo imeli prostor za opremo, orodje in ostale zadeve, ostali prostor bo namenjen zavetju za konje. Na najbolj blatnih delih bomo kasneje nasuli pesek oziroma ''rizl''. Ograja bo lesena v kombinaciji z močnim električnim pastirjem - za varnost je treba poskrbeti.

Če bo vse po sreči, bodo šli konji lahko tja najkasneje konec maja. Po vsej verjetnosti bodo tam na začetku trije konji, vzeli bomo pa še enega ali največ dva. Če je kdo zaineteresiran in je pripravljen sprejeti pogoje, je dobrodošel. Moji pogoji so pa naslednji:
- obvezno barefoot oskrbovan konj, in to ne samo barefoot porezovanje, ampak celosten pristop k temu - tudi prehrana
- odgovoren odnos lastnika do konja (redna skrb za kopita, zobe in za splošno konjevo zdravje in dobro počutje, kar vključuje tudi takojšnje in ustrezno ukrepanje ob morebitnih poškodbah in boleznih)
- nenasilen odnos lastnika do konj - to je nič fizičnega in psihičnega nasilja nad konji, kar seveda pomeni tudi nič kaznovanja, ustrahovanja in povzročanja bolečine. Ker bolečino povzroča tudi brzda, je sprejemljivo jahanje brez pretiravanja z bitless uzdo ali njenimi imitacijami.
Vem, da sem zahtevna, ampak težko bi bila skupaj z nekom, ki ima povsem drugačna načela od mene in ravno zato sem se spokala iz prejšnje štale Very Happy . Torej, dobrodošli podobno misleči! Prednost bodo imeli lastniki, ki se zanimajo za NHE ali kaj vsaj od daleč temu podobnega.

Marko, po novem imam dve knjigi Jamie-a Jackson-a, in sicer:
- The Natural Horse in
- Horse Owner's Guide to Natural Hoof Care.
V kratkem dobim še kopijo knjig Paddock Paradise in Official Trimming Guidelines of the AANHCP.

V bližnji prihodnosti si nameravam omisliti še knjigi Founder: Prevention and Cure (Jamie Jackson) in Making Natural Hoof Care Work for You (Pete Ramey) in zbirko Jacksonovih ''bulletins'' + Jacksonova videa Creating the Perfect Hoof in Eliminating Flares, Splits&Run-under Heels. Tole trimanje me vse bolj zanima Very Happy . Aja, nekaj DVD-jev tudi že imam, in sicer: Healing Angel in Trimming the Laminitic Hoof od Jacksona, Under the Horse od Ramey-ja in CD od Petra Laidley-ja (mislim, da je naslov Hoofworks Barefoot, če se ne motim). Če te zanima tudi kaj od tega, se oglasi.

LP

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  zelenka Ned 9 Jan 2011 - 2:10

Sem vesela zate. Bi pa samo priporočila, da pesek nasujete v okolici štale že poleti in ne šele jeseni, ko bo že vse razmočeno.

Všeč mi je tudi, da ne boste preveč konj jemali (in jim bo udobno), čeprav verjamem, da bo veliko povpraševanja.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pon 10 Jan 2011 - 10:17

Živjo!
Ja, vsekakor bomo nasuli pesek že proti koncu poletja, ko še ne bo vse namočeno, saj bi se drugače bager kam pogreznil Very Happy . Glede povpraševanja pa upam, da dobimo še enega primernega za zraven, ker zna biti, da ga ne bo prav veliko, glede na to, da sem postavila za večino dokaj nenavadne (in verjamem, da za marsikoga tudi nesprejemljive) pogoje. V nasprotnem primeru bodo tam pač trije konji, ker mi je bolje to, kot da bi morala gledati meni nesprejemljiv odnos in ravnanje s konjem v svoji štali. In zdi se mi pametno to jasno povedati prej, da ni potem nepotrebnih nesporazumov.



Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Uncas Pon 10 Jan 2011 - 14:25

Mislim, da ne bo večjh težav, v Črnučah imajo podobne zahteve, pa so neprestano polni. Opažam tudi, da vse več skrbnikov hlevov raje vzame k sebi bose konje, saj naredijo tudi dosti manj škode.
Se je pa za ogniti pretirano ekstremnim zahtevam - za tvojo namestitev npr. že jaz odpadem, ker Vrana, če prestopi mejo, tudi v ta zadnjo sunem Very Happy
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pon 10 Jan 2011 - 14:34

Verjamem ja, ampak jaz pač tega ne bi in poleg vsega mi je tudi zelo pomembno, da imamo z ostalimi podobna mnenja in načela, drugače vzdušje ne bo tako, kot bi ga jaz rada. Imam raje koga manj na penzionu, res. Hej, kdaj prideš trimat? Kopita so nekam zrasla Very Happy .

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  marko100 Tor 11 Jan 2011 - 8:27

Lepo da ti je uspelo...
Meni še ni pač je bil in še bo vložek v hišo prevelik. Upam, da letos.
Kriterije imaš res zelo nenavadne celo za tale portal... pa saj se bodo našli kakšni ekstremisti Wink Laughing
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Tor 11 Jan 2011 - 10:13

Hehe, seveda se bo kdo našel, v to ne dvomim, ker to dejansko ni ekstremno, ampak humano in zavest se celo počasi spreminja Very Happy . Je pa res, da je še precej ''pionirsko'' in zato večini najbrž deluje tako nenavadno. Ampak nič hudega, glavno je, da se imajo konji v redu in da se lastniki med seboj dobro razumejo - v takih pogojih je res odlično imeti konje. Če so prevelike razlike med lastniki, potem so konflikti, napetosti in podobno, to je pa zadnje, kar bi si želela. Meni je izredno pomembno, da vsak od tistih, ki imamo konje skupaj, pride tja z veseljem, ne pa da kogarkoli vsakič ''skrbi'', koga bo tam srečal in kakšne neprijetnosti se bodo dogajale. Tega sem imela zadnjih 6 let v prejšnji štali vrh glave in nočem, da se mi še kdaj ponovi. Menim, da je zelo pomembno, da se lastniki strinjajo glede načina oskrbe in ravnanja s konji, ker je edino tako zagotovljeno, da ne bo nekdo ravnal s tvojim konjem npr. v nasprotju s tvojimi željami. Če so konji stalno v boksih, potem en lastnik na druge konje niti ne vpliva tako zelo, če so pa stalno skupaj, je pa tudi to zelo pomembno. Zato je prav, da smo skupaj podobno misleči. Vsak ima itak svoje želje in načine, ampak neka osnovna načela je pa vseeno dobro imeti skupna. A ni to logično?

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Uncas Tor 11 Jan 2011 - 13:22

Mislim, da si naju oba z Markom napak razumela. Smile
Ja, vsekakor osnovna načela, ja - kot sem rekla, nekako tako imajo tudi v
Črnučah in super laufa (so skupaj PNH-jevci in NHE-jevci). Ampak če bom konja
samo buci - buci (kar ga v naravi dejansko nihče) in mi bo splezal na glavo, bo
z njim težje bivat in adijo prijetno sobivanje. Pa veš, da sem prva pri
zagovarjanju nenasilne komunikacije in jo na nek način poskušam predajat tudi
strankam in bom prva dvignila glas, ko bo kdo grob do konja, ampak meja mora
biti; začne se pri spoštovanju do osebnega prostora. Tega ga v naravi nauči
najprej mama in potem ostala čreda, v našem svetu pa ga moramo mi. In ravno to
je tisto, kar dandanes »zmanjka« pri številnih nadebudnih NH-jevcih – doseganje
MEDSEBOJNEGA spoštovanja, ne le buci-buci in puščanje konju, da dela, kar želi
popolnoma brez korekcije (dvignite roko tisti, ki menite, da mora biti
korekcija nasilna (pa se kresnite po prstih Razz)). Konju sporočajo: Jaz bom tebe spoštoval/a, ti a lahko hodiš po meni.."
Pred nekaj tedni bi se takole
razumevanje v enem LJ klubov skoraj končalo tragično, tako da se s tem ni ravno
za zezat…




V bistvu pa gre za konju
razumljivo komunikacijo, ki dejansko je, realno gledano, manj groba od njihovih
internih dialogov v čredi.




Zakaj se mi sploh da tole pisarit – ker se na terenu
redno srečujemo tudi s takimi primeri in
če hočeš vsaj približno trim varno speljat, moraš dat konju vedet, da, dragi
moj, tole je MOJ osebni prostor in not boš šel samo in edino takrat, ko ti jaz
dovolim, bom pa tudi jaz spoštljiv/a do tvojega osebnega prostora. In potem
lastnik debelo gleda – še bolj debelo pa pogleda, ko njihov »pushy« konjček kar
naenkrat stoji in sodeluje pa še fajn mu je »joj, nikoli ni še bil tolk prideen«,
ampak jaz porabim pa konkretno več časa, ker delam tisto, kar bi moral lastnik
narest že zdavnaj. To ni moj job! Pa mi res ni težko se igračkat s konji, sploh
za stravmirane, s katerimi se tudi po par ur ukvarjam, da ugotovijo, da znamo
bit dvonožci tudi s kovaškimi chapsi čist fajn. Prav tako tu ne mislim gobčnih
mladcev, ki umirajo od dolgčasa med trimom in so pač malček bolj nemirni –
takim pomagajo kake igračke za žvakat takrat. Mi je pa trapasto glavo naprodaj
nosit za razvajena in nevzgojena konjska derišta, ker se to lastniku (ki si
noče priznat, da mu konj pleše po glavi ča-ča-ča) fajn zdi. Praviloma seveda ti
konji niti niso zavarovani proti tretji osebi, ker njihov konjček – ne, on pa
že ne bo…




Tvoja kobila, npr. je »uiber« skulirana, niso pa vsi taki.
Tako mi je zadnjič npr. ena pubertetnica zlomila pilo, me parkrat poskusila stisnit,
me uspela uščipnit v roko, prebilo mi pa je, ko so se njeni zobje z mojo glavo
srečali. Pa ne zato, ker bi bila boga in bi bila v nekem strašnem stresu, ampak
zato, ker je lahko, lastnik pa nič. No, njo pa sem sunila v ta zadnjo, šokirana
sta bila oba. Ona se je potem umirila za par minut, lastnik pa njo revico
tolažit.




Res, ne maram nobenih ekstremizmov – v nobeno smer!
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Tor 11 Jan 2011 - 14:20

Te čisto razumem in tudi ne bi bila rada na tvojem mestu pod kakim konjem, ki ni vzgojen Very Happy . Jap, ti dejansko nosiš glavo naprodaj, no vsaj pri kakih primerkih, ampak za take primerke so krivi lastniki, ki se ne znajo iti, kot si že rekla. Saj do istega cilja se lahko pride na več načinov, ampak tisti, ki majo razvajena derišta, ne znajo priti na noben način, hehe, ker jim manjka pravi pristop. Ti boš to bolje vedela, ker imaš izkušnje s terena, ampak meni se nekako zdi, da imajo težave navadno tisti lastniki, ki se konj v bistvu bojijo ali pa jim hudo manjka odločnosti.
In hvala za pohvalo moje kobilice - zdaj se mi bo pa ful zdelo Very Happy !

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  zelenka Tor 11 Jan 2011 - 15:15

Shandor, boš kaj povabila na otvoritev? I love you
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Tor 11 Jan 2011 - 15:22

Može! Samo če bo šlo vse po planu... z lastnikom mislim.

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Sre 17 Avg 2011 - 17:45

Skorajda na meji obupa, ker se z nobenim lastnikom zemljišča v bližini ni možno dogovoriti nič fiksnega in primernega (mi je kar žal, da ne živim kje v Prekmurju, na Dolenjskem ali Notranjskem), se obračam na člane portala, če kdo slučajno ve za kakšno primerno oskrbo v okolici Kranja ali Vodic, morda celo za možnost proste reje ali pa če je kje kakšen prazen hlev ali gospodarsko poslopje, ki bi se ga dalo najeti. Lahko je manjši in starejši, samo da ima vodo, elektriko, prostor za spravilo sena in zraven hleva primerno zemljišče za izpust. Seveda za sprejemljivo ceno. Lahko tudi kak travnik, ki ga kdo ne rabi in bi ga dal za dlje časa v najem. Vsakršne informacije bodo več kot dobrodošle. Hvala vnaprej!

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Sre 17 Avg 2011 - 17:50

P.S. k prejšnjemu vpisu: oskrbo drugje iščeva vsaj dve, ker so nam v dosedanjem hlevu ceno dvignili za 100 EUR na mesec, kvaliteta oskrbe pa se ni dvignila prav nič, pa tudi če bi se, je taka cena za naju odločno previsoka in oderuška. Hvaležni bova za vse ideje in informacije. Hvala še enkrat!

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  marko100 Pet 19 Avg 2011 - 7:10

Meni se to zdi sindikalna cena.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  pastirček Pet 19 Avg 2011 - 12:10

Shandor je napisal/a:P.S. k prejšnjemu vpisu: oskrbo drugje iščeva vsaj dve, ker so nam v dosedanjem hlevu ceno dvignili za 100 EUR na mesec, kvaliteta oskrbe pa se ni dvignila prav nič, pa tudi če bi se, je taka cena za naju odločno previsoka in oderuška. Hvaležni bova za vse ideje in informacije. Hvala še enkrat!
In sedaj je cena?
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Shandor Pet 19 Avg 2011 - 13:17

290 EUR - adijo pamet! Saj če bi bilo res vse tip top zrihtano, bi bilo morda res vredno takega denarja, ampak ker ni in ker tam nihče ni res zanesljiv, pač ni toliko vredno. Povrhu vsega pa to daleč presega moje finančne zmožnosti. Luksuza res ne rabim in mi je popolnoma vseeno, ali je na dvorišču asfalt ali makadam in ali imajo še celo vrsto nepotrebnih pritiklin ali ne. In to samo zato, ker je treba preživljati 3 polnoletne in enega mladoletnega otroka, ki bi se vsi lahko živeli sami, če ne bi bili leni, zraven bi pa seveda radi živeli na veliki nogi. Pa nismo mi molzne krave za domače lenobe! Res ne razumem, zakaj je potrebno plačevati 2 konjarja, če bi prav vse delo lahko naredili sami domači. Tega ni (skoraj) nikjer, da bi domači sedeli na celi riti in se cele dneve praskali oziroma lutali okoli in na veliko zapravljali. Ko vidim tako podpiranje lenobe, si ne morem kaj, da ne bi popi...

Shandor

Število prispevkov : 57
Join date : 21/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji Empty Re: Iščem še nekaj interesentov, ki bi imeli svoje konje v prosti reji

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu