Oprema za naravno konjarstvo

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Oprema za naravno konjarstvo

Objavlja  zelenka on Pon 22 Feb 2010 - 19:58

Prijateljica se navdušuje nad Parellijem. Je videla par filmčkov in zdej bi si rada kupila opremo (oz. vsaj nekaj). Kaj priporočate? Ni nujno, da je prav od Parellija. Kakšne so alternative korenčkovi palici? Oglavko si bo verjetno sama spletla. Je taka oglavka primerljiva s parellijevo?
zelenka

Število prispevkov : 1687
Kraj : Primorska

Poglej uporabnikov profil http://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Re: Oprema za naravno konjarstvo

Objavlja  matju™a on Pon 22 Feb 2010 - 20:15

Mislim,da je bistvo vsega le v principu dela, oprema ni tako pomembna.Vrvna oglavka pa je dobra zato, ker ima večji pritisk na nos kot klasična uzda, konj hitreje reagira,torej je za učenje boljša.

Palica je pa čist vseena kaka je, pomembna je dolžina.Tako kot vrv.Parellijeva je sicer odlična, lepo teče v roki, je pa precej težka.

Sami smo delali na principu brez palice, le z vrvjo.Pa se fantastično obnese.

Število prispevkov : 677
Kraj : Prevalje

Poglej uporabnikov profil

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pika on Pon 22 Feb 2010 - 20:38

Jaz sem tudi prvo oglavko sama spletla, je bila čisto super
Vrvi pa ne bi zamenjala za nobeno drugo! Tak super material je, pa še dolžina ravno prava. Če bo to slučajno kupovala, naj kupi tisto z lažjim karabinom. Ker ta, originalni, je za moje pojme čisto pretežek. Se da z navadnim tudi super delat.
Glede palice imam pa jaz še vedno malo mešano mnenje. Po eni strani je začetniku ful lažje, če ima korenčkovo palico. Po drugi strani pa ima lahko navaden biček, saj je palica trša samo zaradi odmikanje na pritisk. To se pa konja lahko nauči tudi samo z roko.

Pomojem oprema izgubi na pomenu, ko si enkrat že skozi ta začetni del in razumeš način dela pa tudi sam maš že nekaj izkušenj.
pika

Število prispevkov : 136
Kraj : Kranj

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  zelenka on Pon 22 Feb 2010 - 21:15

Hvala za informacije. Prijateljica ima v bistvu precej izkušenj s šolanjem/ujahovanjem konj in njeni konji (konji, ki jih je ona ujahala), so vsi zelo mehki, grejo lepo na oglavko itd. Zdej samo rabi "nadgradnjo".
zelenka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Uncas on Pon 22 Feb 2010 - 22:08

Uporabljam doma spleteno oglavko (6mm okrogla vrv, najbolje "plezalna"), igrala sem se z nadomestki palice, potem obupala in kupila pravo - se kar splača, povodca imam dva - navadnega PNH in "ring rope", PNH. Ne zamenjam ju za noben denar, so ljudje že poskušali z nadomestki, pa ali je bilo finančno na koncu isto, ali pa je bila kvaliteta full slabša. Res pa priporočam lažji karabin, s ta težkim se lahko full škode naredi(tudi če konj nima bujne domišljije in si gre kak zob z njim ven vreč, kot neka mrcina, ki jo poznamo ) .

Za trimat uporabljam vrvno oglavko (te se RES ne splača kupit PNH) in PNH povodec. Kot pravim, ne zamenjam.

"It is the shoe, not the road, that hurts the horse." (Longmans, Green & CO; 1880)

www.fizioterapija-bole.si
Uncas

Število prispevkov : 1962
Kraj : Ljubljana

Poglej uporabnikov profil http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Andreja on Pon 22 Feb 2010 - 22:16

Uncas je napisal/a:s ta težkim se lahko full škode naredi(tudi če konj nima bujne domišljije in si gre kak zob z njim ven vreč, kot neka mrcina, ki jo poznamo ) .

lol!

Boga reva Very Happy
Andreja

Število prispevkov : 1346

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Bine on Tor 23 Feb 2010 - 9:21

affraid affraid affraid

Kot je že bilo rečeno, medtem ko ni potrebno da je oglavka PNH-jeva, so njihovi povodci res zelo dobri.
Bine

Število prispevkov : 81
Kraj : Gornja Radgona

Poglej uporabnikov profil http://binesedivy.blogspot.com/

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pastirica on Tor 23 Feb 2010 - 12:32

Jaz sem si zaradi konstantne finančne stiske ponaredila že vse in čeprav je proti originalom vse tko-tko, deluje. Res je, da so original stvari res drage, ampak moram rečt da kapo dol glede kvalitete! Kar valda šteje...Karabina imam jaz oba, navadnega in težjega in ju menjam glede na občutljivost konja. Vrv je odlična tudi kupljena v bauhausu ( za jahte ), vendar se mi zdi, da si kmalu s ceno nekje na istem pa še karabin je zelo težko vplest v vrv. Oglavke so parellijeve zelo fajn, vendar sem si ravno tako zaradi ostrine spletla par debelejših, ki jih zopet menjam glede na konja. Korenčkova palica pa je res težka ko cent ( pa nisem švoh punca ) in se je tudi zato malo izogibam in ja, odmikanje na pritisk jaz osebno delam z roko, ali z navadnim bičkom. Saj je palica fajn ( imaš jo za večno ), samo veliko boljši občutek imam v roki ( glede stopnjevanja pritiska in odmikanja ko je treba ). Uporabljam jo predvsem takrat, ko "vozim" konje naokoli, saj mi prav pride, da je trda in na kocu ima mehak "podaljšek". Splača se pogledat na page Honza Blaha, ker sem govorila z njim okoli opreme in se mi zdi, da je fantastično nadgradil pomanjkljivosti parellijevih palc! Ima celo tri verzije - eno ala korenčkovo, eno za jahat in eno vmes...se mi zdi. Tudi on se je smejal:"... jaz sem začel z leskovo šibo!"

Ah, če bo kdo kdaj kupoval bareback saddlepad - nimate kaj razmišljat - Parellijevo! Jaz in moji učenci jo enostavno obožujemo! Imam jo že 7 let, sabo jo nosim povsod in nič kaj dosti ne pazim nanjo in je še vedno ista!
pastirica

Število prispevkov : 98

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  LaurinaRoch on Tor 23 Feb 2010 - 12:50

Sama sem bila prav tako v dilemi, kako opremo kupiti, ko sva z Zaro začeli delati Parelli. Sem gledala na strani http://www.natusat.de/epages/15465928.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/15465928/Products/12001 kjer naj bi delali IDENTIČNE oglavke, lead rope in korenčkove palice, kot Parelli, samo da nimajo odtisnjenega žiga Parelli... Cena kompleta je 99 eur + poštnina (splača se če poznaš koga v Avstriji je potem mislim da samo 5 eur poštnina)...
No na koncu sem se odločila za original in sem dobila cel komplet: oglavko, savvy string + korenčkovo palico in lead rope za 135 eur iz Verone... NI MI ŽAL in z vso opremo sem ZELO zadovoljna!
Drugače pa za začetek, kot je že nekdo napisal, niti ni važno toliko s čim delaš (tudi z vrbovo vejico), važen je način in pristop in seveda, da imaš ti v GLAVI POŠTIMANO (kar je verjetno najtežji del )
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  viva on Tor 23 Feb 2010 - 13:23

Meni so svetovali (predvsem tisti, ki so hoteli nekaj denarja privarčevati in so si kupili ponaredke), da naj si obvezno kupim originalno parelli opremo. In mi res ni žal.
Uporabljam jo že kar nekaj časa v vseh vremenskih pogojih in se mi še nič ni strgalo ali uničilo.
Kot so napisali že zgoraj, se da nekaj prišparati pri oglavki, če jo narediš sam in je lahko ravno tako kvalitetna kot originalna.
Mislim, da se tokrat original res splača kupiti. Smile
viva

Število prispevkov : 54
Kraj : okolica Mb

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pika on Tor 23 Feb 2010 - 15:36

Ah, če bo kdo kdaj kupoval bareback saddlepad - nimate kaj razmišljat - Parellijevo! Jaz in moji učenci jo enostavno obožujemo! Imam jo že 7 let, sabo jo nosim povsod in nič kaj dosti ne pazim nanjo in je še vedno ista!
A na terenu oz. med jahanjem kaj nazaj leze? Meni gre to pri moji trenutni tako na živce (ni Parellijeva) in potem ali sedim ravno na tistem tršem delu kamor se potem pripne pas ali pa jo moram stalno popravljat

Jaz sem si kasneje kupila tudi ponaredek oglavke v Veroni, kjer je toliko barvne izbire moram reči da se kar opazi razlika z originalom, samo delati se pač še vedno da super.
Prav tako sta sestra in sestrična kupili ponaredka vrvi. Jaz sem imela mojo originalno vsaj leto dni prej, pa se je zdaj njima že zdavnaj polomil karabin, moj pa še vedno drži. Slučaj? Manjša razlika je tudi v materialu.
pika

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Nusa on Tor 23 Feb 2010 - 15:59

Pika, tudi jaz mam en ponaredek barebackpada in originalnega. Ni primerjave. Ponaredki lezejo nazaj, original mi ni še nikoli Smile.
Tudi jst dajem prst gor (pa ne ta srednjega Very Happy) za original opremo. Original ali pa "ponaredek" od Natusata (Evin link). Teli frajerji naročajo opremo pri izdelovalcu evropske Parelli opreme, s tem, da gor ni žiga. Zato nekoliko ceneje...

Imam že kar zgodovino prepletanja vrvi, oglavk, da bi ja čim poceni skozi prišla. Od kratkih vrvi, do ta dolge pa oglavke... Ko mi je končno dopiz* in sem si kupila originale. To lahko vlačiš po blatu, zmrzne, je na soncu, dam v pralni stroj pa je po 4 al 5 letih še vedno kot nova.

Ponaredki korenčkove palice so pa...uh. Moraš najdet res dobrega. Ponavadi so premehki in se preveč zvijajo. Če kupiš KP, pač veš zakaj jo kupiš in jo zato tudi potrebuješ tako - trdo in togo... Drugače so dobri tudi navadni bički.
Nusa

Število prispevkov : 139

Poglej uporabnikov profil http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  LaurinaRoch on Čet 25 Feb 2010 - 18:25

Sama sem Parelli Bareback Pad sprobala tudi na celodnevi ježi in moram reči, da je šlo brez težav, nobenega lezenja ali obračanja kamorkoli! SUPER STVAR!
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pika on Čet 25 Feb 2010 - 22:17

Uf, potem moram pa v nabavo
pika

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pastirček on Pet 26 Feb 2010 - 14:47

pika je napisal/a:Uf, potem moram pa v nabavo
In cena?
pastirček

Število prispevkov : 302

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  zelenka on Pet 26 Feb 2010 - 14:51

klik

Mogoče pa bo Rozika kaj več povedala.
zelenka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Nusa on Pet 26 Feb 2010 - 16:13

Jaz sem jo na Saeti Equini, na Parelli štantu dobila za 180 Eur. Smo se malo pogajali za popust
Nusa

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pastirček on Pet 26 Feb 2010 - 17:16

Nusa je napisal/a:Jaz sem jo na Saeti Equini, na Parelli štantu dobila za 180 Eur. Smo se malo pogajali za popust
Sem na E-bayu gledal! Tam od 150 pa do nekaj evrčkov čez 200
pastirček

Število prispevkov : 302

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pika on Pet 26 Feb 2010 - 20:18

uf, me je zdaj skoraj s stola vrglo sem mislila, da sem jih v Veroni gledala za ene 150 eur, pa to zgleda ne bo držalo
Na parelli.at jih prodajajo za celih 276eur! A meni google narobe prevaja iz usd v eur, ali so pri nas dejansko dražje kot v ZDA??
pika

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Andreja on Pet 26 Feb 2010 - 20:22

Zagotovo je dražje. Moraš prišteti carino. Marže si verjetno ne nabijajo.
Andreja

Število prispevkov : 1346

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  pika on Pet 26 Feb 2010 - 20:39

In tega je za več kot 80eur?
pika

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Nusa on Pet 26 Feb 2010 - 20:49

Ja itak, mene je recimo vrglo na rit, ker je "moj" bodoči fotič v ZDA vreden 1800 EUR, pri nas pa nekaj čez 3000 EUR. Večina stvari je tam skoraj polovico ceneje.
Nusa

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  zelenka on Pet 26 Feb 2010 - 21:18

Carina je 2,5%, DDV pa 20% (oboje ti obračunajo v RS). Sem naročila blender iz ZDA in kar precej prihranila.

Nuša, katerega pa kupuješ? 5D?

Je dobro izkoristiti kakšne znance, ko grejo v ZDA. Ampak ponavadi je vedno tako, da ravno takrat nič ne potrebuješ.
zelenka

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Nusa on Pet 26 Feb 2010 - 21:31

Jap...
Catch je v tem, da Parelli opreme iz ZDA ne pošiljajo sem, drugače evropejci ne bi imeli biznisa. Tko kot si rekla - znanci Very Happy.

Ampak ponavadi je vedno tako, da ravno takrat nič ne potrebuješ.
....al pa gliiiih takrat nimaš keša Very Happy.
Nusa

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  rozika on Sob 27 Feb 2010 - 0:44

Da naredim malo reklame (zelenka pusti).
Prijateljica in jaz uvažave/prodajave original Parelli opremo. Cene so take kot na parelli.at. Žal je bareback pad res tako drag. Bove pa probale kakšen popust "izsilit".

rozika

Število prispevkov : 61

Nazaj na vrh Go down

Objavlja  Sponsored content

Sponsored content

Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh