Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oskrba ran

+10
hell
Jessica
pastirica
Damjan S.
Bine
Uncas
hrnatasa
mateja
matju™a
Andreja
14 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  hell Ned 24 Apr 2011 - 23:18

Točno, moram met tud tisto kremo z jodom nekje...

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  BEAR Tor 26 Apr 2011 - 1:40

imela izkušnjo s točno takimi ranami veliko večjimi grdimi globokimi za povrh še zagnojenimi na obeh nogah (bom poiskala slike pa nalimam) zadevo pozdravili s pomočjo veterinarja z antibiotiki in pa aureomycin sprejem pa seveda povitimi nogami, kasneje je še nekaj časa nosila posebne ščitnike ker je koža tanka in občutljiva in se rani za vsako figo ampak danes kobila teče na polno in komaj kaj se pozna. če rabiš ščitnik povej jih posodim.
BEAR
BEAR

Število prispevkov : 43
Join date : 11/08/2008
Age : 45

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  Damjan S. Tor 26 Apr 2011 - 22:50

hell je napisal/a:
Kaj še dati na tako nogo, lp


Kaj ŠE?????? Na tako nogo ni treba dati ničesar več, kaj šele nekaj dodatnega...

Kot pravite, čistite rano redno/vsakodnevno. S slike to ni ravno razvidno, "zadeva" je namreč bolj kot ne zasvinjana (oprostite izrazu), neko, vsaj približno temeljito čiščenje bi pokazalo dejansko stanje, tako pa vidimo le zasušen izcedek ki obliva dlako v okolici "rane".

Po drugi strani pa je noga opazno otečena, kar navaja na prisotnost - kljub vsemu bakterijskega - vnetja, tudi bolečine. Pri taki oteklini konj pač mora tudi šepati! Ne bi se želel spuščati v razpravljanje okoli občutka, kaj konja boli...

Skratka,kaj narediti?
1.) Rano dejansko očistite, z obilo vode in mila! Milo NE BO kar vstopilo v organizem in ga kaj-vem-kako napadlo s totalnim uničenjem....
2.) Ko boste videli "rano" v dejanskem obsegu, sporočite, če boste sploh še videli potrebo po tem... What a Face

Lp Damjan!
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  hell Sre 27 Apr 2011 - 11:39

Sicer vam ničesar nisem dolžna pojasnjevati, pa dobro, iz slike se pač ne da tako dobro oceniti stanja. Fotografija je namenoma takšna kot je, neočiščena, posneta par ur po nesreči, ko se je kri ustavila. Noga je bila zavtečena zaradi udarca, konj ne šepa. Kaj še mazati? Mislim, da ta rana sedaj potrebuja ŠE kaj več, kot pa manj. Čistim raje z jodom ali pa fiziološko, kot pa milom. Ampak sedaj je vrjetno brzveze prckati po rani z vodo...? Vsaj po nasvetu veterinarja. Vidim, da je fotografija malo nerodna. Belo ob robovih rane ni gnoj, ampak maža. Kakorkoli, hočem da se že zaceli enkrat...

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  matju™a Sre 27 Apr 2011 - 12:54

damjan...za hellka je poskrbljeno kot še nikoli...vsaj odkar je na koroškem...
vama pa želim čimprejšnjo zacelitev sunny
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  pastirček Sre 27 Apr 2011 - 13:08

matjuša je napisal/a:damjan...za hellka je poskrbljeno kot še nikoli...vsaj odkar je na koroškem...
vama pa želim čimprejšnjo zacelitev sunny

To se prav: Če se konj poškoduje,hop v prikolco in na Koroško!! Tam se pocel 100%!! Very Happy Razz
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  matju™a Sre 27 Apr 2011 - 13:23

absolutno leon..pr nas ma luft že razkužilo v zraku..pa ena sam ljubezen nas je... geek
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  Uncas Sre 27 Apr 2011 - 21:45

matjuša je napisal/a:damjan...za hellka je poskrbljeno kot še nikoli...vsaj odkar je na koroškem...
vama pa želim čimprejšnjo zacelitev sunny

Res je. Končno se mu je nasmehnila sreča v življenju.
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  BEAR Sre 27 Apr 2011 - 23:55

Jaz bi jo vsekakor povila že zato ker je fino, da se ne zasuši ker je na pregibu pa tudi zato, da se ne svinja. Kakorkoli opereš, razkužiš, namažeš ali posprejaš in poviješ, če ne znaš, veterinar zna, pa bo pokazal. Previjaš na 2-3dni preizkušeno in učinkovito. Netkane komprese vivanet se ne lepijo na rano in v lekarni stanejo nekaj centov, gazo zalepš, poviješ z vato in nato coban lepljivi povoj pa drži, povijaj vsaj 20cm nad in pod rano.
BEAR
BEAR

Število prispevkov : 43
Join date : 11/08/2008
Age : 45

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  hell Čet 28 Apr 2011 - 11:01

Bom, če bo potrebno, ko se posuši. Zaenkrat pa še naj bo čimbolj odprto, rana verjetno sama poskrbi za čiščenje, celjenje, jaz samo mažem, razkužim.

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  petraR Tor 17 Apr 2012 - 18:23

Bom kar pod to temo vprašala, ker se mi ne zdi smiselno odpirati nove.

Poni je danes začel šepati na zadnjo nogo. pale Na njej ni nobene rane in tudi ne izgleda (zaenkrat, bomo videli kaj bo jutri) otečena.
Izgleda kot da bi si nogo zvil. Malo sicer nasloni teže nanjo, vendar raje ne če ni potrebno. Zanima me kako bi vi ravnali v tem primeru?
po pregledu noge izgleda, da je točka bolečine tetiva zadaj nad bicljem. Namazala sem jo s hladilnim gelom za konje (za otekline) in ga zaprla v boks.
Zanima pa me, če bi vi v tem primeru poklicali veterinarja in če bi mu nogo tudi povili?

Hvala za nasvete.

lp, Petra
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  Uncas Tor 17 Apr 2012 - 19:33

Če je problem tetiva, bi poklicala veta.
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  lelly Pon 18 Mar 2013 - 18:32

Pozdrav,
moja kobila se je poškodovala na zadnji nogi prav na biclju. Takoj sem poklicala veterinarja, ker je bila rana kar globoka in smo jo očistili in razkužili, potem je dobivala injekcije, potem še antibiotike v prahu kake 14 dni, ker se je pojavila rahla flegmona. No, sedaj mažem s cinkovo mastjo že dober teden in se ne naredi krasta in malo še ima otečen sklep. Bi mogoče bolj pomagala ognjičeva mast ali bepanten krema za rano? Jo pa sprehajam vsak dan po 2x, ker potem oteklina skoraj čisto izgine. V izpust je ne dam ker je samo blato. Malo ji tudi vsak dan izpiram z fiziološko ratopino in se verjetno zaradi tega ne naredi krasta. Ponoči leži in se seveda umaže tako da ji čez noč malo povijem rano.
Kaj mi bolj priporočate za mazanje rane in hitrejše celjenje? Je bolje da ji nič več ne izpiram in pustim da se zasuši? Zanima me tudi kako izgleda divje meso? Rana je ven izbočena ampak zaenkrat nič ne raste, samo zasuši se ne. Kaj mi priporočate?

Hvala
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Oskrba ran - Page 2 Empty Re: Oskrba ran

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu