Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paste proti parazitom in cepljenja

+19
cvetka
pastirček
DAna
Damjan S.
maša
steakamb
hell
Africa
marko100
Nusa
Stančka
matju™a
Bastet
zelenka
hadouta
Uncas
Andreja
mateja
LaurinaRoch
23 posters

Stran 5 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  pastirica Čet 28 Okt 2010 - 9:33

Ja Mateja, se strinjam. Na Danskem je že dolgo po zakonu tako, da šele po pregledu blata veterinar predpiše pasto proti parazitom - kar tako je ne dobiš. Očitno so skozi dolgoletno konjeniško tradicijo in s pomočjo zdrave pameti zgruntali, da tako ne gre v nedogled.
pastirica
pastirica

Število prispevkov : 98
Join date : 12/07/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Pet 24 Dec 2010 - 1:03

Za vse skeptike glede učinkovitosti zeliščnih sredstev proti parazitom:

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Fila%20gliste

Članica tega foruma je naredila analizo blata pred razglistenjem in nato še po njem (po 14 dneh) - glist ni bilo več! Uporabila je Verm-X.

O ascaris equorum si lahko preberete tukaj - klik. (stran 46)
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Ned 30 Okt 2011 - 18:58

Razmišljam o nakupu 5 litrskega pakiranja tekočine Verm-X za konje. Zanima me, ali bi kdo delil nakup z mano? Ostajata mi namreč 2 litra. En konj povprečne velikosti rabi 25ml x 3 (dni), torej 75ml.

Kontaktirajte me na zs za podrobnosti.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Erazem Pon 9 Jan 2012 - 11:38

Malce berem, pa bi vprašal: Kako so tretirali konje recimo, ko ni bilo teh modernih preparatov tako naravnih in kemičnih?

Erazem

Število prispevkov : 22
Join date : 23/08/2011

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  petraR Čet 2 Feb 2012 - 14:22

Mene pa zanima kako naj izvem kakšna je stopnja invadiranosti konja z paraziti.
Na preiskavo sem dala fige, pa sem dobila rezultat, ki mi pove samo, da so prisotni strongiloidi.
Zdaj ne označujejo več s številkami (oziroma pluski).

Zdaj pa ne vem kako postopati. Nekako sem se odločila, da bom poskusila z zeliščnimi preparati, ker
si trenutno ne upam zradirati črevesne flore s kemičnimi preparati (zaradi mraza, imunskega sistema konja).
Samo v primeru močne invadiranosti, bi verjetno morala dati kemično pasto? Me je strah kakšnih zapletov, ki
bi jih lahko povzročili paraziti.


Kakšen nasvet?
Lp,
Petra
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Damjan S. Čet 2 Feb 2012 - 17:18

petraR je napisal/a:da so prisotni strongiloidi.Zdaj pa ne vem kako postopati.


No, česa pa tukaj "ni vedeti"?
Če so prisotni strongiloidi, potem je potrebno konju privoščiti nekaj, česar strongiloidi ne prenašajo (posledično torej "crknejo"), konju pa to ne povzroči nekih blaznih dodatnih problemov...
Načeloma bi moralo biti na vseh pripravkih natančno navedeno na katere parazite, kako in v kakšnih odmerkih delujejo. Vsaj na vse, ki so na voljo v kakorkoli-že uradni obliki za področje RS, ali po nekih drugih predpisih za področje celotne EU. Jasno, za raznovrstne izjemne in sploh super-duper internetne rešitve pa to pravilo nekako ne velja povsem; svobodna trgovina, neomejene možnosti in podobno...
S tega vidika najbrž ne bo tako težko ugotoviti, kaj je oz. bo najprimernejša rešitev za nastali zaplet, sploh ob predpostavki, da posedujete izvid koprološke preiskave...
Z vidika "kemičnih" ali "naravnih" pripravkov pa je bilo že precej debate, pa nobenih niti za silo oprijemljivih zaključkov.

Moje osebno mnenje je, da je škodljivost farmacevtskih pripravkov močno precenjena!
Zakaj? Zato, ker so preveč lahko dostopni. Posledično se izgublja racionalnost razlogov za njih uporabo, kar vodi v zlorabo in neefektiven vnos v organizme... Ker je pač nekdo rekel, da bo to pomagalo... Ni pa vedel zakaj...
Kar pa se tiče "sesutja črevesne mikroflore", to pa je še posebej izrazit dokaz nepoznavanja problema.
Če odmerek ustreznega (najsibo "kemičnega" ali "bio") sredstva povzrošči kak dan ali dva bolj mehkih fig, potem ni to nikakršno "sesutje", pač pa sprejemljiv stranski učinek/pojav. Če pa potem konj še en mesec "serje v loku" in hujša, no takrat seveda ni mogoče nastale težave pripisati samo zdravilu zoper glistavost/trakuljavost/"zapraživaljenost"...

In spet, po tretji plati pa... Zakaj na vsak način "pomagati"? Pustimo ga, skupaj z glistami in ostalim, ravnajmo kot da ni čisto nič, pa počakajmo, kaj se zgodi! Rezultat utegne biti presenetljiv...

Lp Damjan What a Face
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  petraR Čet 2 Feb 2012 - 17:52

Hvala za mnenje.
Jasno mi je, da konj nima optimalnega stanja v prebavnem traktu, če ima parazite. Se mi zdi pa vseeno bolj tvegano dati pasto, ki bo hitro uničila parazite in mu po možnosti povzročila kakšne blažje količne neprijetnosti in po katerem mu bom morala pomagati rekolonizirati prebavni trakt z dobrimi mikroorganizmi. In to ravno v času mraza in vetra.

Zato me moti, ker ne vem kolikšna je invadiranost. Vem zgolj, da so prisotni. Tudi razumem oba (ali celo tri) načina ukrepanja, klasičnega in "alternativnega". Ravno ignorirala pa ne bi problema.

Zanimal me je vaš nasvet. kateri način bi vi uporabili, plusi, minusi (glede na letni čas), na kaj moram biti pozorna, če grem po eni ali po drugi poti.


petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Damjan S. Čet 2 Feb 2012 - 19:25

Optimalno stanje v prebavilih iskat je bolj ali manj "neverending story".

Bi se pa bolj strinjal s tezo, da paraziti povzročajo neuravnovešenost prebavnega procesa, kot pa, da je infestiranost z le-temi posledica ne najbolj optimalnega stanja v prebavnem traktu. S tega zornega kota je najbolj učinkovit način za ureditev prebave ravno odprava zajedalcev. Torej; ko v blatu in prebavilih (seveda pa tudi v drugih organih, ki v nekaterih primerih gostijo razvojne oblike) ne bo več prisotnih parazitov, se bo tudi prebava (najverjetneje so opažene občasne do pogoste driske ali podobno?) uredila. To je ena možnost...

Vkolikor seveda, je v primeru vašega konja obstoječo tezo moč utemeljeno ovreči, se je potrebno obrniti tudi v drugo smer. Če je prebava res do te mere problematična, da konju povzroča med drugim tudi oslabljen imunski odziv (v kar iskreno dvomim), posledično pa tudi povečano dovzetnost za parazitarna obolenja, je za ohranitev življenja dotične živali potrebna precej bolj poglobljena analiza stanja. Tukaj imam v mislih, želeli ali ne, temeljit veterinarski pregled, če je le možno v bolnišnici, ne na domu. Na podlagi izsledkov se je potem možno s težavami spopasti na mnogo bolj sofisticiran način. Ne nujno bolj uspešno. Nikakor pa ne najbolj poceni. To je druga možnost...

Če zaključim pri zadnjem vprašanju: "Kateri način bi uporabili vi?", pa ne morem reči prav nič vzpodbudnega. Vsakdo namreč uporablja svoj način in vsakdo praviloma tudi prisega nanj. Kako je prišel do njega, ne ve nihče. Ima pa precej zanesljivo prav, vsaj v tistem primeru, ki ga zagovarja...

Se je pa včasih težko odločit. Ampak to ni problem konja, pa tudi rešil se ne bo tako...

Lp Damjan What a Face
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Uncas Čet 2 Feb 2012 - 22:38

Če že moram uporabit pasto, dam potem probiotike
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Sob 11 Feb 2012 - 19:42

Sicer se ne nanaša čisto neposredno na konje, je pa vseeno dober argument proti cepljenju na splošno...

Za vse tiste, ki mislite, da je bilo cepljenje bistveni ali celo edini (ali, če smo že pri tem, sploh kakršenkoli) dejavnik zmanjšanja umrljivosti zaradi nalezljivih bolezni je tukaj http://www.celosten-pristop.com/miti_o_cepljenju.html pdf. dokument s podrobnimi tabelami in grafi umrljivosti za zadnjih 100-150 let za Anglijo&Wales, ZDA in Avstralijo.

Večinoma so zajeta celotna obdobja (brez izpuščanja let) ter različne kategorije prebivalstva (celotna populacija, otroci do 1 leta, do 5 let, do 15 let). Uporabljeni so primarni podatki (uradne statistike, letopisi, popisi, ipd). Vsaka "vejica" je citirana, tako da lahko sami peverite pravilnost trditev.

Na kratko pa: trditve, da je cepljenje zmanjšalo umrljivost so milo rečeno navadne laži. Najboljši primer tega so ošpice, kjer je umrljivost padla za 99% še pred uvedbo cepljenja. prim.: Anglija in Wales:
obdobje 1901-05: povprečna letna umrljivost 311,7 otrok pod 1 letom starosti na 100.000 otrok pod 1 letom.
Obdobje pred uvedbo cepljenja 1963-67: 2,32 umrlih otrok pod 1 letom starosti na 100.000 otrok pod 1 letom starosti.
Padec umrljivosti: za 99,25% oz. za 134-krat!

Sicer pa, poglejte si tabele in grafe in se prepričajte sami. Mislim, da bo marsikdo presenečen nad rezultati...

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Stix Sre 30 Maj 2012 - 8:12

pozdravljeni prisotni Smile

sem v dilemi, mogoče mi bo kdo od vas znal svetovati!? situacija je taka, da v roki držim rezultat koprološke preiskave, kjer piše:

Strongylus spp. +++
Anoplocephala spp. +

Kobila je stara štiri leta in je bila januarja tretirana z VermX briketi (na žalost brez koprološke preiskave). Ker si je drgnila rep, smo ji dali (prvič) VermX - prej je bila vedno tretirana s pastami. Moram priznat, da sem bil malenkost skeptičen glede "briketkov". No, pa sta me Lotti in njen rep hitro demantirala - rep je bil kmalu ok. Pa se je konec aprila zopet ponovil oguljen rep. Ker mi ni do eksperimentiranja na podlagi anatomske oblike repa, sem se odločil, da dam blato na analizo. Rezultat je pa tak, kot je. Bi kdo vedel iz prve roke (podprto s preiskavami pred in po tretiranju) ali VermX pokonča tudi trakuljo?

še kakšna druga alternativa klasičnim pastam?

lp


p.s. Uncas, križ me je pustil na cedilu, šele včeraj sem se lahko za računalnik spravil, vezalk si pa še ne morem zavezat Laughing Bom pofotkal kopita čimprej!
Stix
Stix

Število prispevkov : 1
Join date : 13/09/2010

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 5 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 5 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu