Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kondicija

4 posters

Go down

Kondicija Empty Kondicija

Objavlja  Leyla Čet 21 Apr 2011 - 14:37

Zdravo!

Sem nova na tem forumu in imam eno vprašanje, na katerega sama ne najdem nekako pravilnega odgovora. Upam, da sem vprašanje postavila v pravilno temo, in sicer sem pred dvema tednoma dobila kobilo, madžarsko toplokrvno, sicer staro 19 let (1. maja bo 20 let). Pred prihodom k meni je kobila veliko časa prebila v svojem boksu, poleti pa na paši, kaj veliko ni bila jahana. Na začetku je preskakovala ovire, kasneje pa so ugovtovili, da ima naduho in je kariero končala. Sedaj je že 8 let brez kakršnihkoli znakov naduhe in živi čisto normalno. No in tu je sedaj vprašanje, kobila je čisto brez kondicije, se hitro utrudi. S kakšnim treningom bi ji lahko najbolj povrnili kondicijo? Noge je drugače nič ne bolijo, vsaj nobenih znakov ne kaže, prav tako je veterinar rekel, da je še zelo lepo ''ohranjena''.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč in odgovore.



Lp, Pia

Leyla

Število prispevkov : 1
Join date : 25/11/2010

Nazaj na vrh Go down

Kondicija Empty Re: Kondicija

Objavlja  Nusa Čet 21 Apr 2011 - 20:11

Hoja hoja hoja in še enkrat hoja Smile. Najbolje, da gresta na postopoma daljše sprehode, v koraku. Za takega zrelega konja, brez kondicije, je to najboljši začetek. Potem pa počasi kas, krajše razdalje, vmes veliko hoje, nato podaljšuješ, itd.

Mi je pa zanimivo, da se pri tej starejši populaciji konj vedno ponavlja zelo podobna zgodba: tekmovalni konj - naduha in/ali šepavost - boks/paša - nov, skrbeč lastnik.
Nusa
Nusa

Število prispevkov : 139
Join date : 24/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Kondicija Empty Re: Kondicija

Objavlja  Damjan S. Pet 22 Apr 2011 - 17:09

Ta je pa dobra, ja... Dvajsetletnega konja z naduho (ali pa samo "namišljeno" naduho) poskušat v neko kondicijo spravit??? Dvajsetletnega konja, ki je zanesljivo imel težave, pa kakršnekoli že?

Na koncu se dostikrat izpostavi, da je bil tak konj celo kupljen!?!?
Dobro, nekako razumem, da tako "podrtijo" dobiš v dar, ker nekdo meni, da se boš z njim še malo poukvarjal, preden pride na vrsto (že davno zamujeni) konec.

Ampak pri toliko mladih, zdravih, življenja željnih živalih, ki so na voljo ukvarjat se z nečim, ki že ne le diši, pač pa prav kliče "ciprese", no to je pa malo bolj težko razumet...
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Kondicija Empty Re: Kondicija

Objavlja  Uncas Pet 22 Apr 2011 - 20:56

Damjan, ne sračkaj. Pejt raj na pir Razz
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Kondicija Empty Re: Kondicija

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu