Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Streha nad glavo

+26
MyMy
ciarodeica
hell
Africa
Phoca
Winnie
Stančka
horse_lowerka
sofia
viva
Bine
pastirček
marko100
Nusa
Jessica
petras
hadouta
matju™a
pico_pek
LaurinaRoch
Uncas
premzl
barbara
pika
Andreja
zelenka
30 posters

Stran 6 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Tor 13 Okt 2009 - 18:55

Hmnja, no...čiščenje je pa podvig..je pa koristno za ogrevanje in predpripravo za ježo Streha nad glavo - Page 6 Icon_porcSej bo...no, jaz sem zjutraj najprej letela gledat, če bom našla ledene konjske skulpture..nč od tega , bolj je mrzlo, bolj sta poskočna:D

...enitajm,Tina Streha nad glavo - Page 6 Icon_smile
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Tor 13 Okt 2009 - 20:16

Streha nad glavo - Page 6 Icon_bounce Streha nad glavo - Page 6 Icon_cheers Streha nad glavo - Page 6 Icon_lol

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Tor 13 Okt 2009 - 22:48

Sam mraz konju ne pride do živega. Problem nastane pri kombinaciji snežni metež/naliv + veter. Takrat se ti lahko konja presneto prehladita brez poštenega zavetja. Na srečo lahko ta problem zelo enostavno premagaš, potrebuješ namreč samo dve steni, ki ju postaviš tja, kjer večinoma počivata. Ciljam na ograje v slednjem tipu: Zaščitna ograja

Predvsem je važno, da je zadeva montažna in se lahko hitro postavi. Potrebuješ dve stranici recimo 3 m x 2 m, ki ju sestaviš v kot in obrneš tako, da pokrivata smer, od koder najpogosteje piha. Praktično bi bilo stvar postaviti pod drevo. Tako bosta zavarovana pred vetrom, ti zreduciraš stroške in čas postavljanja na minimum, pa še potem lahko podreš in uporabiš pri novi štali.

Seno: moji so tudi na začetku žrli kot da jim gre za življenje. Ko so se navadili, da je hrana enostavno vedno tam, se je stanje začelo normalizirati. Sama sem sicer mnenja, da je do problema, ki te skrbi, prišlo bolj zaradi oslabljenega metabolizma kot zaradi prenažiranja. In spet lahko tukaj stvari enostavno in poceni rešiš. Tukaj nekaj predlogov: Kako omejiti prenažiranje

Nabaviš kletko od 1000-litrske cisterne in ker imaš tako super duper mojstra doma, lahko enostavno navari rešetke preko, tako kot kaže tudi na linkani strani. Tako lahko imata seno zmeraj na razpolago, tebe pa ne bo skrbelo, da bi Afrika zaužila preveč naenkrat.

Upam, da ti bosta ta dva predloga kaj v pomoč oz. da ti bosta porodila kakšno idejo. Stvari se lahko naredijo hitro in cenovno ugodno, samo malo domišljije je treba. Wink
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Sre 14 Okt 2009 - 16:08

O, fine ideje, Andreja Streha nad glavo - Page 6 Icon_wink
V bistvu mi je vse to super fajn...le trenutno težko karkoli delam na terenu, kjer se konja nahajata še ta mesec/dva. Žal. Streha nad glavo - Page 6 Icon_neutral
Edini varianti sta hlev, kamor jih lahko zaprem, ali pa pašnik pod milim nebom. Očitno bi rabila kombinacijo obojega..a trenutno lahko zbiram le eno ali drugo oz. malo eno, malo drugo.

Ko pa bomo na svojem, pa bomo itak naredili nekaj, kar bo stremelo k idealu za konja.

Hvala!

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  hell Pet 6 Nov 2009 - 0:00

zdravo,

imam eno vprašanje. Pospešeno delamo boks, višina stropa pa je na izbiro: a) 3m; b) najnižje 3m, sleme 5m. Seveda je prišlo do prerekanja katero. Boks bo skos odprt in služil zavetju. Če bo strop nižji bi naj bilo topleje, a glede na to, da bodo vrata le za "bolniško" bo itak podobna temperatura kot zunaj, le večji smrad Streha nad glavo - Page 6 Icon_rolleyes
Jaz sem za višjo varianto, drugi za nižjo... Smile Kaj menite vi?


hvala


Nazadnje urejal/a hell Pet 6 Nov 2009 - 18:02; skupaj popravljeno 1 krat

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Pet 6 Nov 2009 - 0:05

Jaz sem za višjo. Wink
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  ciarodeica Pet 6 Nov 2009 - 9:53

Tudi jaz sem za višjo varianto. Streha nad glavo - Page 6 Icon_lol

ciarodeica

Število prispevkov : 114
Join date : 18/07/2008
Age : 37
Kraj : nova gorica

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Pet 6 Nov 2009 - 9:56

Absolutno višjo!Konj rabi zrak in ne toploto Streha nad glavo - Page 6 Icon_wink
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  hell Pet 6 Nov 2009 - 17:33

hvala, zdaj mam dokaze Smile bo višja.

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  MyMy Tor 17 Nov 2009 - 14:53

Še najin pikerček:)

Slike sledijo kasneje, zdaj dežuje in me ne mika, da bi šla detajle fotkat:)

Trenutno je pri nas 35 konj, 10 od teh jih je v oskrbi.
Ranč je ločen na 3 dele:)

1. postaja:)

Tu se nahaja plemenilna postaja našega TabasCountry-a in njegovih 5 kobil, štala z boksi za nujne primere (UZ, poškodbe, v primeru, da je zunaj preveč mraz pa še porodni boksi). Quarterji imajo svojo lauf štalo z izpustom prbl 1 ha, ki se potem nadaljuje v poletni pašnik. Na njem ni zavetja, zato jih zvečer ponavadi spuščamo nazaj v izpust.

2. postaja:)

Tukaj so pašniki in sicer čredinka za odrasle konje, ki so v oskrbi in naše terenske konjičke. Ta obsega 11 ha razgibanega terena, za zavetje so do sedaj imeli gozd, trenutno pa se jim postavlja še večje zavetje.
Naslednja je čredinka za mlade kobilce in kastrate, ki obsega 3 ha in pa čredinka za žrebčke, ki je velika 1,5.

V vseh treh pašnikih so napajalniki. Lansko leto so nama zmrzovali, tako da sva morala tudi v največjem mrazu in vetru napajati vse konje ročno. To res ni luštno zato sva letos sistem izboljšala in prekopala, cevi pa oblekla še v eno cev. Sicer bodo napajalniki zmrzovali, vendar se jih bo lahko odtajalo z vročo vodo.

Do sedaj smo krmili na prostem, kar je pomenilo, da je šla tretjina sena v nič. Trenutno pa se izdelujejo jurčki za okrogle bale in bo manj odpadka.

Torej, slike pa v prihodnjih dneh...
MyMy
MyMy

Število prispevkov : 29
Join date : 23/06/2009
Kraj : Bloke

http://www.ranc-bloke.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  viva Čet 19 Nov 2009 - 0:38

V naši novi lauf štalci imamo nov krog z drenažo premera 18m. Jupi! Streha nad glavo - Page 6 Icon_cheers Streha nad glavo - Page 6 Icon_cheers Streha nad glavo - Page 6 Icon_cheers
Streha nad glavo - Page 6 17461739


Nazadnje urejal/a viva Pon 14 Dec 2009 - 21:59; skupaj popravljeno 1 krat
viva
viva

Število prispevkov : 54
Join date : 23/06/2008
Kraj : okolica Mb

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Bine Čet 19 Nov 2009 - 9:02

Lepo narejeno!
Bine
Bine

Število prispevkov : 81
Join date : 23/04/2008
Age : 33
Kraj : Gornja Radgona

http://binesedivy.blogspot.com/

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Ned 13 Dec 2009 - 22:25

Pri nas so se zadeve končno začele premikati v smeri postavitve nove štalce, ki bo izgledala kot enostaven objekt - home made montažni boksi.
Zdajle me pa zanima, ali ima kdo kakšne načrte za izdelavo takega mini kompleksa Smile
http://www.pferde-boxen.eu/pferdeboxen/pferdeboxen.html
preden se lotim risanja v lastni izvedbi Streha nad glavo - Page 6 Fresse , saj nisem glih obdarjena s tovrstnimi talenti... Streha nad glavo - Page 6 Kopfschuettel
Nameravamo pa imeti vse leseno - in pa zgolj za dva boksa..pa morda še kak prostor za shrambo zraven...
Ideje?!



Konja sta v tem času še vedno pretežno zunaj 24/7 in uživata maksimalno. Če močneje sneži ali dežuje, jih tačas vhlevimo, sicer pa sta ob suhem mrazu vedno zunaj, tudi ponoči.
Ob obilici sena sta se kar poredila, dlako pa imata takšno kot kočevska medveda Streha nad glavo - Page 6 Icon_cat Če ju primerjam s slikami od lani takšnega časa, ko sta bila zunaj le čez dan, ponoči pa stalno v štali, je opazna razlika v dolžini dlake!
Neverjetno. Potrjena teorija o prilagoditvi konja na temperature!

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Pon 14 Dec 2009 - 11:51

Africa je napisal/a:. Če močneje sneži ali dežuje, jih tačas vhlevimo, sicer pa sta ob suhem mrazu vedno zunaj, tudi ponoči.
!

Čista neumnost!! Streha nad glavo - Page 6 Icon_biggrin
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Pon 14 Dec 2009 - 11:55

Kako boste rešli s senom? Kaj pa prostor za opremo?Si pač predstavljam, da je nekje daleč od hiše, najbrž pa ni?
Na naših dveh je blo zjutraj cca cm snega, čist vesela sta Streha nad glavo - Page 6 Icon_lol
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Pon 14 Dec 2009 - 12:07

pastirček je napisal/a:
Africa je napisal/a:. Če močneje sneži ali dežuje, jih tačas vhlevimo, sicer pa sta ob suhem mrazu vedno zunaj, tudi ponoči.
!

Čista neumnost!! Streha nad glavo - Page 6 Icon_biggrin

Ni neumnost, če konji na pašniku nimajo zavetja. Afrika in Arap sta na pašniku brez poštene strehe, zato se mi zdi prav, da se ju ob močnejšem dežju pač pospravi na suho. Tudi jaz svojega konja ne bi pustila v takem ponoči zunaj, da se niti pošteno vleči ne more, pa sem pravzaprav striktna zagovornica proste reje. Če bi šlo za čredo petih ali več konj, je to druga situacija, dva konja pa se kljub odlakanosti brez zavetja bolj težko grejeta.
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Pon 14 Dec 2009 - 12:21

Čist res,Andreja Streha nad glavo - Page 6 Icon_wink
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Pon 14 Dec 2009 - 13:23

Andreja je napisal/a:
pastirček je napisal/a:
Africa je napisal/a:. Če močneje sneži ali dežuje, jih tačas vhlevimo, sicer pa sta ob suhem mrazu vedno zunaj, tudi ponoči.
!

Čista neumnost!! Streha nad glavo - Page 6 Icon_biggrin

Ni neumnost, če konji na pašniku nimajo zavetja. Afrika in Arap sta na pašniku brez poštene strehe, zato se mi zdi prav, da se ju ob močnejšem dežju pač pospravi na suho. Tudi jaz svojega konja ne bi pustila v takem ponoči zunaj, da se niti pošteno vleči ne more, pa sem pravzaprav striktna zagovornica proste reje. Če bi šlo za čredo petih ali več konj, je to druga situacija, dva konja pa se kljub odlakanosti brez zavetja bolj težko grejeta.
Aja,če pa strehe ni,pol pa ja!!
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Pon 14 Dec 2009 - 18:48

Točno, Leon! Strehe ni! Pozabu? Streha nad glavo - Page 6 Icon_wink

In zato gresta danes zvečer noter... Streha nad glavo - Page 6 Icon_sad Sneži vedno bolj. Štalo imamo sicer vso odprto, da se približamo zraku zunaj.

Kaj res nihče ne ve, kje priti do načrtov za montažne bokse?

Mateja,
računam, da bi bil "kompleks" dolg približno 8-9 metrov, tako da bi poleg dveh boksov v zadnji prostor lahko shranjevala bale za sproti in ostalo nujo. Sedla ipd. pa pod ključ nekam v hišo Streha nad glavo - Page 6 Icon_lol In ja...zdaj bomo vsi živeli na enem dvorišču...hiška za naju je tudi v planu Streha nad glavo - Page 6 Icon_redface

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Pon 14 Dec 2009 - 23:10

Sanjsko..Smile
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Tor 15 Dec 2009 - 9:13

Načrtov za izdelavo montažnih boxov ne boš našla na netu. vsaj takšnih uporabnih ne z vsemi merami prtrditvami vijakov itd... Dobiš samo sliko in okvirne mere, ki so povsem neuporabni za izdelavo. Se pa z takimi stvarmi bavi KOBAL, ki bi ti znal naredtit stvar po meri vendar to ne bo poceni.

Pomoje je bolje, da narediš manjši kozolec in zadevo obiješ. Zgleda lepše na kot kakšno barakarsko naselje...
Nekaj okvirnih načrtov za kakšno takšno zadevo imam sam izpod moje roke za lastne potrebe. So bolj še ne izvedene študije vendar za dobrega cimermana povsem dovolj za izdelavo in popis potrebnega materiala.

Lahko pa se dogovoriva in ti izrišem načrt (oz. izdelam komplet delavniško dokumentacijo z popisom materiala itd), ki ga potrebuješ proti plačilu. Ne bo astronomska vsota amapk dela je pač malo vel kot za en popoldne...
če se odločiš moraš povedat točne želje in osnovni konstrukcijski material. Najlažje je če dodaš kakšno sliko za okvirni predogled. Potem ti bi lahko povedal tudi kolk približmno mam dela z načrtom in cekine, ki bi jih želel za to...

3-je stranski profili za razmislek...
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Tor 15 Dec 2009 - 11:45

Meni je všeč tretji profil! Samo bi bilo odlično,da bi nadstrešek potegnil za ene 6m in ga dal samo na 2 stebra in prečnik!! Tako bi bili konji zunaj tudi v dežju in lepo pod streho!! Nebi za vsak dežek svinjali v hlevčku!! Kaj se ti zdi Marko!! Streha nad glavo - Page 6 Icon_biggrin
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Tor 15 Dec 2009 - 11:59

Mi smo prvo leto imeli tretji profil in smo ga potem hitro potegnili v nadstrešek. Zdaj je prav fino, čeprav ob dežju še vedno svinjajo v uti in pod nadstreškom. Smile
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Tor 15 Dec 2009 - 12:23

Nadstrešek res prav pride. Ampak lepše je če imaš prirezano streho. Pa še drugi dejavniki so tukaj naprimer potrebna dovoljenja za postavitev, enostavnost izvedbe, cena, velikost prostora in orientiranost glede na sonce veter, pa nenazadnje tudi oblika okoliških stavb in njihova smer postavitve, da pa potem ne zgleda vse skupaj kot kakšen Rimš.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Tor 15 Dec 2009 - 15:08

marko100 je napisal/a:Nadstrešek res prav pride. Ampak lepše je če imaš prirezano streho. Pa še drugi dejavniki so tukaj naprimer potrebna dovoljenja za postavitev, enostavnost izvedbe, cena, velikost prostora in orientiranost glede na sonce veter, pa nenazadnje tudi oblika okoliških stavb in njihova smer postavitve, da pa potem ne zgleda vse skupaj kot kakšen Rimš.

Da nouš kej čez Rimš govoru! Streha nad glavo - Page 6 Icon_biggrin Kaka dovoljenja pa so potrebna,če nimaš nič betonirano,če je vse leseno,brez temeljev? Streha nad glavo - Page 6 Icon_scratch
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 6 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 6 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu