Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjski zobar

3 posters

Go down

Konjski zobar Empty Konjski zobar

Objavlja  Damjana Pon 21 Nov 2011 - 20:18

Lastniki konjev, ki rabijo zobarja pozor!

Iščemo še 5 konj v Ljubljani in okolici, ki bi sredi decembra rabili kvalitetnega zobarja, Johna iz Irske, ki živi v Italiji in je doštudiran zobozdravnik za konje ter dela po celi Evropi. Če povzamem besede kolegice, ki je že sodelovala z njim: Pristop ima fantastičen, konji ga sprejmejo, kot da je z njimi vsak dan Smile. Naredi zelo lepo in brez stresa za konja, pove ti tudi v kakšnem stanju so zobje in kje so bili/bi lahko bili problemi ... V glavnem, strokovnjak ki dela brez sedacije in računa 50 € na konja.

Zainteresirani se prosim javite na damyana(at)gmail.com ali na 041/753 651.

Damjana

Število prispevkov : 45
Join date : 22/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  BEAR Čet 24 Nov 2011 - 0:08

Damjana mi smo pol urce iz ljubljane mamo 20letnega kastrata ki ga ne moremo zredit sumimo da bo bla lahko kakšna težava z zobi, ki je naš veterinar mogoče ne opazi pa bi se prijavili če je možno sem tudi pripravljena pridit gospoda iskat in ga pripeljati nazaj v ljubljano ni problema.
BEAR
BEAR

Število prispevkov : 43
Join date : 11/08/2008
Age : 45

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  zelenka Čet 24 Nov 2011 - 11:21

Pri nas smo vedno delali s sedacijo - si nisem mislila, da se "da" delat tudi brez. Se mi zdi, da je to prevelik stres za konja.

Kje v Italiji pa živi?
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  Damjana Čet 29 Dec 2011 - 13:19

Huh, se opravičujem ker nisem nič odgovarjala tule, pa še moj mail je napačen. Mislim pa da smo se z vsemi zaintereisanimi uspeli zmenit.

No, zobar je uspešno opravil obisk v Sloveniji, BEAR mislim da je bil tudi pri tebi ane?

"Naši" štirje so poseg kar fajn prenesli, vse tri kobile so sicer malo protestirale, moja je tudi malo po luftu skakala, ampak smo vseeno uspeli zbrusiti vse špice kot je treba. Naš velikan Candy pa je kot vedno vse mirno prenašal kot da mu npr. brusijo kopita, on je car Very Happy! Po končanem posegu so vsi konji odšli mirno nazaj jest seno, v čredi ni bilo nobene panike, čeprav so ostali konji gledali kaj se dogaja tistemu, ki je bil na vrsti, v glavnem mislim da ni bilo preveč stresno zanje, predvsem pa me veseli to, da po posegu niso bili vsi zadeti in omotični, ampak se je za njih zadeva končala v tistem trenutku, ko smo sneli oglavko z glave.

Mi smo bili z Johnovim delom zelo zadovoljni in ga bomo drugo leto poklicali spet.

Od 11 konjev, ki jih je obiskal, je 9-im uspel zbrusti zobe tako kot je treba. Enega je naredil kolikor se je dalo, ker se konj boji tujcev. Enega pa sploh ni začel delati, ker konj nikakor ni hotel sodelovati in takega konja ni druge kot sedirati za poseg.

Damjana

Število prispevkov : 45
Join date : 22/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  Damjana Čet 29 Dec 2011 - 13:22

John živi v Latisani, piše se O Hanlon (najde se ga tudi na FB Wink ).

Damjana

Število prispevkov : 45
Join date : 22/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  BEAR Pet 30 Dec 2011 - 23:39

Ja tudi pri nas je bil z našim penzjonistam sta se lepo zmenila je bil priden ko bubica pobrusil mu je vse špičke in en večji zob (ta nam že ves čas nagaja) smo se dogovarjali kaj narediti, ali poleti ponovimo vajo, pa je rekel da bo drugo leto čist ok ker je že tako star da mu ne bi smeli zobje več tako zelo hitro rasti, bil je ful prijazen, vse je povedal razložil in tudi mi smo se zmenili da se drugo leto spet vidimo. Tako da štejte nas zraven. na Fb ga pa nisem našla...

PS
Tudi nam je blo to najbol všeč ko je lahko konjiček normalno jedel takoj po posegu brez dežuranja in čakanja kdaj bo popustila sedacija
BEAR
BEAR

Število prispevkov : 43
Join date : 11/08/2008
Age : 45

Nazaj na vrh Go down

Konjski zobar Empty Re: Konjski zobar

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu