Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Z brzdo ali brez

3 posters

Go down

Z brzdo ali brez Empty Z brzdo ali brez

Objavlja  lelly Pon 6 Sep 2010 - 19:39

Hej,

Zanima me vaše mnenje o brzdah. Jahate z ali brez? Kaj ste kaj že uporabili (sidepull, bitless, hacamor,...)? Imam mlado kobilico in z njo grem res kooorak po kooorak in sem vedno bolj navdušena nad uzdami brez žval in o tem ogromno prebiram. Butless uzda se mi je pri prejšnji kobilici zelo obnesla. Kakšne izkušnje imate kaj vi?

Lp
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Z brzdo ali brez Empty Re: Z brzdo ali brez

Objavlja  Andreja Pon 6 Sep 2010 - 20:49

Jaham in vozim brez brzde že četrto leto (teren + osnovna dresura; žrebec in kastrat). Moje izkušnje so izključno pozitivne. Od časa do časa tako za primerjavo uporabim brzdo, ampak sta oba konja vsakič manj sproščena, ne glede na to, če je kontakt ali ne.

Uporabljam nosnik, ki ga lahko vidiš na sliki, le da ni tako nizko spuščen (nameščen je enako kot navadni angleški nosnik), vajeti pa so pripete na stranske obročke.

Z brzdo ali brez 3034_Drop_noseband

Imam tudi sidepull (navadnega, ne tistega z nosnikom iz vrvi), ampak ga redko uporabljam, ker je manj stabilen. Uzde po principu Dr Cooka pa noben od konj ne prenaša najbolje.
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Z brzdo ali brez Empty Re: Z brzdo ali brez

Objavlja  zvezdaluca Pon 6 Sep 2010 - 22:35

Živjo!

Jaz sem letos začela uporabljati bitless bridle na eni od mojih kobilic, ki se je zelo bala različnih stvari, povsod je videla duhove:affraid: in bila nasplošno nesproščena. Uporabljam jo kakšen mesec in se je zeloooo obnesla, saj se je kobila neverjetno spremenila in po mojih izkušnjah je res super. cheers Evo, še slikca:

Z brzdo ali brez Bvdgdfbh%20057
zvezdaluca
zvezdaluca

Število prispevkov : 3
Join date : 17/08/2010

Nazaj na vrh Go down

Z brzdo ali brez Empty Re: Z brzdo ali brez

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu