Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paste proti parazitom in cepljenja

+19
cvetka
pastirček
DAna
Damjan S.
maša
steakamb
hell
Africa
marko100
Nusa
Stančka
matju™a
Bastet
zelenka
hadouta
Uncas
Andreja
mateja
LaurinaRoch
23 posters

Stran 2 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Pon 30 Mar 2009 - 21:32

mateja je napisal/a:
zelenka je napisal/a:
ajetam je napisal/a:Mimogrede, kaj uporabljate za razglistenje? Katere paste?

Ne uporabljam nobenih kemičnih past, že skoraj 3 leta ne. Samo rožce, se super obnesejo Smile .
Tut js bi...Very Happy

Namreč, sedaj se bo začela paša, pa bi ju rada pripravila.Ponavadi se v tem času dozirala pač pasto Equalan..
pa bi kaj bolj prijaznega:)

Kaj predlagaš?
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Pon 30 Mar 2009 - 22:34

ajetam je napisal/a:
Tut js bi...Very Happy

Namreč, sedaj se bo začela paša, pa bi ju rada pripravila.Ponavadi se v tem času dozirala pač pasto Equalan..
pa bi kaj bolj prijaznega:)

Kaj predlagaš?

Equimins Parasite repel Wink.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  LaurinaRoch Tor 31 Mar 2009 - 10:27

Pozdravljeni

Zara je ravno te dni v fazi dobivanja Equiminisa paste proti parazitom... Že lansko leto jo je dobila, pa sem ji prej dala pregledati blato in je imela tudi nekaj jajčec trakulje, zato je preventivno dobila še Equalan Duo.. Rolling Eyes Seveda za njim takoj Equiminis za mikrofloro... Pasta Equiminis je super, pa še diši lepo... Cool Na jesen bom Zari ponovno dala pregledati blato, da vidimo kaj se dogaja..

Kako pa je s cepljenjem, ali je pametno, da je npr. med dajanjem paste in cepljenjem kakšen večji časovni razmik? Glede na to, da je oboje napad na organizem... (če daš zeliščno pasto, vseeno manj... Rolling Eyes )
LaurinaRoch
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Join date : 12/08/2008
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Tor 31 Mar 2009 - 11:55

Pa nekega blaznega razmika ni treba delati, ker zeliščna tinktura ne obremeni organizem (ga prečisti in okrepi). Je pa smiselno počakati ene 3 tedne, da gre večina parazitov ven in da je organizem kot tak v boljšem stanju (da lažje prenese napad cepiva; ker to dejansko je napad v pravem pomenu besede, to imejte v mislih).
Pa seveda, če se že cepi več stvari (neeee Wink ), obvezno med enim in drugim cepljenjem čim več razmika, nikar pa ne uporabljajte kombiniranih cepiv.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Tor 31 Mar 2009 - 12:34

Pa ne pričakovati, da bo konj kdaj popolnoma brez zajedalcev (ne glede na to, kaj uporabljate). Verjeli ali ne, celo zajedavci imajo svojo vlogo v organizmu (tako kot ga imajo slabe bakterije, važno je razmerje med dobrimi in slabimi); prisotnost nekih (pozabila točno katerih) zajedalcev npr. zmanjšuje dovzetnost za astmo.

Bistveno je RAVNOVESJE; da zajedavcev ni toliko, da bi povzročali škodo, da jih ni več kot jih je organizem sposoben uspešno obvladovati (to je dinamičen proces, ki nenehno poteka).
Na splošno (v bolj alter vodah), je konsenz približno tak:
pod 100 jajčec na gram blata: super, krasno
pod 200 jajčec: naj bo, sprejemljivo
200 - 800 jajčec: srednja obremenjenost; je treba kaj storiti (tinktura proti parazitom), ni pa neke hude panike, daš kakšna specializirana zeliča, pa je.
nad 800 jajčec: konja bodo počasi živega požrli; očitno je nekaj narobe z njegovim organizmom, morda živi tudi v totaln neprimernih (nehigienskih) razmerah. Poudarek je: nekaj ne štima z organizmom, predvsem z imunskim sistemom in črevesno floro, in to je treba najprej popraviti, potem sledijio zajedavci kot taki. Ne pasti v panko in takoj nabutat najmočnejše paste, ker bo to samo nadaljevalo spiralo.

Itak je vse povezano: zdrav konj z dobrim im. sistemom, živo črevesno floro, primerno prehrano, primernim okoljem in živ. slogom, itd je itak odporen na parazite in jih je sposoben obvladovati; pri njem popolnoma zadostuje "rutinska podpora" (torej na vsake toliko časa specializirana zelišča proti parazitom, sicer pa pač na splošno primerna prehrana za dobro zdravje).
Bolan konj je za parazite mnogo bolj mamljiva in lahka tarča, poleg tega jih ni sposoben obvladovati (se prekomerno razmnožijo in ga seveda še dodatno izčrpajo). Tudi rutinsko dajanje kemičnih past privede do oslabljenega organizma, porušene črevesne flore in večje dovzetnosti za parazite. In krog se sklene: konj je vednoi bolj glistav, mi uporabljamo paste vedno pogosteje in bolj agresivno, on ostaja še bolj oslabljen in glistav....

Tudi če dobite recimo zanemarjenega konja, polnega glist. Ne mu takoj butnit kemično pasto. Dajte ga v karanteno, da ne bo okužil ostalih, in se problema lotite celostno in postopoma. Če tak konj, ki je že itak v slabem stanju, naenkrat dobi pe polno dozo kemične paste, bo a) dobil strupe, ki so itak v pasti in ki bodo zrukal jetra in črevesje; in b) od velke množice poginulih glist v črevesju se sproščajo tudi enormne količine toksinov, kar je lahko za konja usodno (pa še zamašijo lahko črevesje).
Namesto tega se je treba vreči na im. sistem in črevesno floro in dati kaj zeliščnega proti parazitom. Seveda vsi ne bodo šli ven že ob prvi kuri; populacija se bo morda zmanjšala na polovico. Nadaljujete z rihtanjem celotnega organizma in ob drugi kuri se bo populacija parazitov ponovno zmanjšala (plus konj bo bolj odporen, kar bo seveda spet zmanjšalo populacijo). V bistvu zaobrnete smer dogajanja.
Če so pa paraziti že v krvi in pljučih, je pa zadeva precej bolj resna. Morda se bo v takem primeru dejansko treba zateči k čemu bolj kemičnemu (in potem popravljati posledice). Vsekakor pa ne na pamet; naj se najprej naredi test in naj potem vet predpiše sredstvo za točno tiste parazite, ki so v krvi in pljučih.
In seveda, na krepitev im. sistema se je potem treba vreči s še večjo zagnanostjo.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Tor 31 Mar 2009 - 14:47

Lani sem preko enega italijanskega kolega dobila od njegovega veterinarja 100% ivermektin - po 10ml na konja. Sicer pa ti pripravi tisto učinkovino, ki hočeš, lahko tudi mešanico. Cena pa se je gibala okrog 10€ za dozo, če dobro pomnim.

Mateja, ima Equimins tudi kakšne večje doze parasite repela (kot Verm-x in Multiworm) - za več konjev?
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Tor 31 Mar 2009 - 15:22

zelenka je napisal/a:Mateja, ima Equimins tudi kakšne večje doze parasite repela (kot Verm-x in Multiworm) - za več konjev?

Se da zmenit, glede tega so zelo prilagodljivi. Je pa treba seveda naročiti posebej in vnaprej.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Tor 31 Mar 2009 - 17:55

Pošlji mi prosim en zs s podatki (cena in to), doza za 10 konj.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Sre 15 Apr 2009 - 13:21

Parasite repel potrjeno deluje tudi proti glistam Very Happy (zadovoljna stranka z 20 konji mi je povedala, da so šle po uporabi glistice prav lepo ven).

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Stančka Sob 18 Apr 2009 - 12:13

Evo, danes moje kljuse še zadnjič dobi Equalan Duo, potem boma pa prešaltali na zeliščne paste. V iztrebkih jih niti nikoli nismo našli zajedalcev in sem ugotovila, da ne potrebuje tako močne paste, ki jih poleg vsega še škodi.
Zanima me samo to: če ji danes dam pasto prosti zajedalcem, kdaj naj ji dam še probiotično pasto? Že tudi danes ali jutri?
Stančka
Stančka

Število prispevkov : 78
Join date : 29/10/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Sob 18 Apr 2009 - 14:14

Ne, počakaj par dni (dva, tri je najbrž dovolj), da kemična pasta proti zajedalcem neha delovati; če boš dala probiotično pasto prekmalu, ti bo kemična pobila probiotike.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Nusa Sob 18 Apr 2009 - 21:29

Stančka je napisal/a:V iztrebkih jih niti nikoli nismo našli zajedalcev in sem ugotovila, da ne potrebuje tako močne paste, ki jih poleg vsega še škodi.

SUper, da si se tako odločila. Drugače pa tudi, če parazitov niste videli, ni rečeno, da jih nima. S prostim očesom se vidi samo določene vrste. Jaz bi dala kak mesec po pasti pregledati blato. Saj veš.."za nov začetek" Smile.
Nusa
Nusa

Število prispevkov : 139
Join date : 24/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Stančka Ned 19 Apr 2009 - 0:14

Ja, tudi to imam v planu Smile
Kot si rekla: za nov začetek Wink
Stančka
Stančka

Število prispevkov : 78
Join date : 29/10/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Tor 28 Apr 2009 - 10:03

Mateja, povej mi, prosim, v kakšnih časovnih presledkih, je treba ponoviti z repelom?
5 dnevni tretma je za nami, eden s podkupljivostjo, drugi divje pomalical Very Happy
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Tor 28 Apr 2009 - 12:03

Hehe, lepo da je bil vsaj eden od njiju navdušen (ponavadi se žrebetka grozno pačijo, odrasli pa radi pojejo).
Ponoviš na vsake 3-4 mesece. Zdaj ko se pasejo je smiselno na 3 mesece, potem pozimi "gre skozi" tudi na 4.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Tor 28 Apr 2009 - 18:23

..pa predvidevam, da lahko do naslednjič hranem v hladilnilku?
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Sre 29 Apr 2009 - 0:08

Ja, seveda, tudi če je flaška že odprta, bo do naslednjič čisto lepo počakala v hladilniku. Kako, ti je kaj ostalo ali kaj?

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Sre 29 Apr 2009 - 8:25

mateja je napisal/a:Ja, seveda, tudi če je flaška že odprta, bo do naslednjič čisto lepo počakala v hladilniku. Kako, ti je kaj ostalo ali kaj?
dozirala sem 3 žlice na dan,2 konja, ja in je ostalo:)
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Sre 29 Apr 2009 - 10:22

hehe, premal si dozirala Wink . Tiste 3 žlice morajo znest skupaj po 50 ml; najlažje si je kar kakšno merico omislit, pa je. Al pa prej zmerit z vodo, ali kaj podobnega, da točno veš koliko tvojih žlic in kako polnih je 50 ml.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Sre 29 Apr 2009 - 12:01

mateja je napisal/a:hehe, premal si dozirala Wink . Tiste 3 žlice morajo znest skupaj po 50 ml; najlažje si je kar kakšno merico omislit, pa je. Al pa prej zmerit z vodo, ali kaj podobnega, da točno veš koliko tvojih žlic in kako polnih je 50 ml.
ok, potem pa ponovimo:D
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  marko100 Sre 29 Apr 2009 - 13:32

Mateja boš morala k okulistu Wink Cool , ker brat vem da znaš Twisted Evil
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Sre 29 Apr 2009 - 14:16

marko100 je napisal/a:Mateja boš morala k okulistu Wink Cool , ker brat vem da znaš Twisted Evil
vidim preveč, vidim celo dvojno, zato vse za rezervo jemljem:D,..(kovačeva kobila:D), ampak piše doziranje:
50 ml ..sicer res, potem pa (3 tablespoons) perday...pol pa vedi:p
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Africa Čet 30 Apr 2009 - 0:17

Punce, kar požiram vso znanje, ki ga tresete tukaj, in sem vsa srečna.
Moji konji že nekaj časa niso videli antihelmintikov, zato sem zdajle odločena, da prečekiram zadevo. Zelo sem navdušena nad tem, da prvič nesem blato prej na pregled.
Pa me zanima, če morda kdo ve, kakšna je približno cena pregleda in ali ti veti tudi svetujejo glede na izvid.
(bojim se, da mi bodo spet samo drago zaračunali, pa si potem ne bom vedla z izvidom kaj začeti)

Drugače pa bom res dala prste proč od past. Pri nas je pa v navadi, da se celo cepi proti zajedalcem - in to s cepivom, ki je registrirano le za svinje! scratch
Ko sem pred tremi leti ob nakupu kobile drug dan v njenem blatu našla zolja (grozno - nek rdečkasti žužek več kot 1 centi velik What a Face ), me je skoraj kap - vsa panična takoj klicala veta in mu pokazala najdbo, on pa je kobilo cepil! Kmalu so v blatu bili le mrtvi zolji, kobila se je sčistila, dobila svetlečo dlako in od takrat ni bilo nobenih vidnih gostiteljev v blatu.
V začetku sem res dala konje kar cepit proti zajedalcem, ko pa sem izvedela iz drugih virov, da to cepivo za konje ni registrirano, se ga izogibam.

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  marko100 Čet 30 Apr 2009 - 7:22

Pri zdravilih se vedno upošteva volumen oz. teža. Žlica pa ni mirska enota. lol!
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Čet 30 Apr 2009 - 8:53

marko100 je napisal/a:Pri zdravilih se vedno upošteva volumen oz. teža. Žlica pa ni mirska enota. lol!
haha, mi je jasno zdaj Laughing ni pa v večje škode nastalo.lahko bi pa imeli zamašek primerne velikosti, sem dozirala za njim , pa očitno premalo, tolko ni ostalo.Vseeno so navodila zavajajoča.

mateja,upam, da imate slo navodila tudi . (jaz jih moram met za sončna očala.. What a Face )
Za drugič bom pa vedela Wink
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 2 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu